Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Lze se připojit k internetu v pc přes mobilní telefon?

Zdravím, mám dotaz. Je možné připojit se přes chytrý telefon k internetu, který je v notebooku připojený klasickým kabelem? Proč se ptám. Jsem na dovolené u rodičů doma a ti nemají wifi. Jejich notebooky jsou připojené přes kabely, které vedou k modemu. Zároveň v okolí jsou pouze nezabezpečené wifi (kavárny, knihovna, atd. ) Je nějak technicky možné vzít USB kabel a "napíchnout se" přes notebook rodičů k internetu tak, abych já mohla mít internet v mém mobilu? Na veřejné nezabezpečené wifi se neodhodlám jít, protože potřebuju otevřít pracovní složky, tak se bojím možného úniku dat a z toho vzniklých problémů v práci. Jestli toto propojení možné není, tak se omlouvám za hloupou otázku. Hezký den.

Řešení:

Děkuju za radu, ale pokud jsem to dobře pochopila, problém je v tom, že tady není wifi. Rodiče nemají, respektivě neznají žádné heslo, jako se běžně používá na zamčení wifi, aby se na ní nepřipojovali cizí lidé. Jejich noťasy jsou připojené kabelem. A když se pokusím se svým mobilem hledat wifi, tak mi to najde jen zamčené wifi sousedů, nic jiného mi to neukáže.

Pokud užiješ tls, doh,dot,vpn neni se čeho bát, ale nechci tê přesvečovat

Je to řešení na draka, budeš potřebovat dongl

Proč nutně z mobilu? Pouúžij svuj ntb s ethetnet portem a máš obproblem míň, stačinjrn kábl
Ten kabél někám.musí vèst. Do swičeé.

K mobilu zkusiš otg redukci, microusb redukci, usb-ethernez kart

Nebo do pisička usb wifi kartu a udělat bridge.

A nebo zapnout wifi petlici na ntb a nem rozjet wifi

VYuzuju tema wifi hotspotu a je možné na androidu udělat hotspot (na androidu rozhraní s názvem wifi1) tak
- aby nenatoval
- (2)aby dokonce ani neroutoval (jen udělal bridge mezindruhym rozhranim) ,což je buď usb ethernet připojeny přes otg nebo wifi0 což je interface kterým se tel připojuje na jiné AP. ?