Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Su tieto komponenty kompatibilne ?

Čaute, jeden typek mi poradil tieto komponenty na novy pc, len sa chcem spytat ci su medzi sebou kompatibilne a ci je ta case vhodna k nim, dik.

Ano, je to ok.

Zvaž následující:

1. Deska od Gigabyte podporuje i paměti DDR5 6400 a tobě stačí jen 6000?

2. Deska má zastaralou integrovanou zvukovku, v některých jiných deskách jsou na desce lepší zvukové čipy, takže jestli používáš kvalitní sluchátka nebo repro na Jack, tak zapřemýšlej, jestli chceš právě toto. Pokud používáš na zvuk bluetooth, pak je ti jedno, co to má za zvukovku a může být i tahle deska.

Ak to vies nejak vylepsit kludne posli link, ja to hlavne chcem kvoli warzone 2, mam 144hz monitor a toto by asi 144hz malo dat...

Sám určitě do systému s DDR5 paměťma ješte tento rok jít nehodlám. Věřím, že v příští generaci se budou systémy i paměti zrychlovat. Současné DDR5 jsou totiž jen o chlup rychlejší než předchozí DDR4. Přesto, kdybych si měl něco kupovat, tak bych kupoval určitě něco podobného, tomu co máš. Naklikal jsi to poměrně ok. Přesto, co bych změnil:

https://www.alza.cz/msi-mpg-b650-edge-wifi-d7587412.htm

Ano, ta deska je dražší, ale je taky lepší a na desce já nikdy nešetřim.

https://www.alza.cz/apacer-panther-32gb-kit-ddr5-6400mhz-cl32-d7742784.htm

Tyhle paměti jsou už slušně rychlé a podporují AMD EXPO. Je tam ale trochu otázka, jestli je podporuje deska. Já bych je vyzkoušel a v nejhorším vrátil a vzal ty, které tam máš ty.

https://www.alza.cz/kingston-kc3000-nvme-2tb-d6817198.htm?o=1

SSD bych vzal na herní PC 2TB a tohle je slušně rychlé a cenově zajímavé SSD.

--

Problém mám s tvou grafikou. Mám takovou zkušenost, že Sapphire Pulse byla vždy hrozně odrbaná grafika a po 3 letech chcípala. Takže bych šel do jiného modelu, ale koukal jsem a všechno ostatní je víc jak o tisícovku dražší. Rozumím teda proč chceš vzít tuhle, snad budeš mít štěstí a hned po záruce nechcípne. :-/

Diky moc, prvotne som chcel grafiku od nvidia, ale typek mi hodil tuto a co som pozeral na nete, tak je porovnatelna s 4070ti.

Je to otázka. Odpověz si:

1. Potřebuješ DLSS nebo-li hrozí, že monitor vyměníš za 4K? Pokud ano, tak má NVidia značnou výhodu právě v tom DLSS.

2. Jak moc si potrpíš na grafice a budeš chtít mít ve hrách nejpokročilejší RT efekty? Pokud ano, tak bys měl uvažovat nad RTX 4080.

Jestli jsou obě odpovědi záporné, tak můžeš uvažovat i nad grafikou od AMD.

Ale teda RTX 4070Ti každopádně vynech. Na fullHD bohatě stačí RTX 4070 a na 4K zase potřebuješ ještě výkonější grafiku RTX 4080. Ta RTX 4070Ti je nejhorší možná volba, drahá a přitom výkonem nic moc.

U AMD je RX 7900XTX podobná spíš té RTX 4080, ale nemá ty RT efekty. A myslim, že bys mohl mít i RX 7900XT, pokud bys ji někde sehnal za přijatelnou cenu. Nakonec ona by mohla stačit i starší generace RX 6800XT, která se dá různě ve výprodejích taky sehnat za slušnou cenu a nakonec se dá sehnat i z druhé ruky.

Single player hry ma velmi nebavia skor multi player a hlavne warzone 2, takze asi ostanem pri amd, ked tak pozeram na googli 7900 xtx su verzie od inych firiem ako msi, gigabyte, saphire atd, ktoru skor by som si mal zobrat ? Jeden typek na discorde pisal, ze na wz 2 sa rtx 4xxx neoplatia zatial, lebo hra zatazi grafiku iba na 50% a tym padom z nej nedostanes vsetky fps...

Prostě prohlídni testy, která má nejlepší chlazení, samozřejmě s ohledem na cenu.

U AMD grafik mám špatnou zkušenost jen s tou Sapphire Pulse. Osobně mám vůbec antipatii k Sapphire, ale verzi Nitro jsem nikdy v PC, které mi někdo dával na opravu, neviděl. Pravděpodobně teda nechcípají jako ty levnější. Osobně teda Gigabyte nebo MSI.

Sapphire sa nechal inšpirovať vesmírnym telesom nazývaným pulsar - https://www.youtube.com/watch?v=35SbvnYEc9c a robí takmer všetky zvuky ako v tej ukážke. Pre milovníkov vesmíru teda výborná GPU. Ak sa mu ten vrtuľník nepokazí tak možno vzlietne, prevalí PC na stranu a ak pri hraní nenosí herné bezpečnostné topánky aspoň kategóriu S3 tak mu to poláme prsty alebo sa mu zabodne kus temperovaného skla skrz cez celý kotník. M4ttq ak nechceš trpieť tak si to nekupuj.