Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nejde nainstalovat Edge

Dobry den. Nejde mi na dvou starych noteboocich s Windows 7 nainstalovat prohlizec Edge (pro Windows 7). Soubor Edge stahnu a pri otevreni a instalaci mi to hodi tabulku ,,Nejde se pripojit k internetu. Pokud pouzivate firewall, zaradte prosim MicrosoftEdgeUpdate.exe na seznam povolenych". To jsem udelal a porad stejné- pri znovuinstalaci.. Zkusil jsem i firewall na chvili vypnout pri instalaci a take nic.. Nevi nekdo, cim to je? Dekuji :-) Ty notebooky nejsou stejne- jeden je HP 6910p a druhý Asus A6M

"""With Windows 7 Extended Security Update (ESU) end of support on January 10th, 2023, Microsoft Edge version 109 will be the last browser version to support this operating system. Microsoft Edge version 109 is scheduled for release the week of January 12th, 2023 (to learn more, see our release schedule)."""

Našiel som v rýchlosti toto a ak dobre rozumiem, ak máš stiahnutú novšiu inštalačku tak už ti to fungovať nebude.

Je ale hlavne smutné že ťa niekto núti používať edge. Nezávidím, život je tak krutý a ľudia ešte musia používať edge. To je koniec, to by som nezvládol.

Chci zkusit nainstalovat ještě jiný prohlížeč, než Mozillu a Chrome na tom notebooku Asus, protože jsou hrozně pomalé na tom ntb a třeba youtube se jen seká.. Přitom když pustím nějaké video uložené- film- tak se neseká. Prohlížeče jsem zkoušel nainstalovat i jiné (kompatibilní s W7), ale nainstalovat nejdou..pokaždý nějaký problém/chyba (ne ta jedna a ta samá). Ale ntb je jen staré jednojádro AMD 1,8 GHz a operační paměť 2 GHz tak to bude asi tim :-)

ten beznadejne slaby hw s vykonem atomu nejde zachranit.

prehravani mp3 nebo starsich formatu videa - to lepe zvladnou i dnesni levne mobily.
zobrazeni webovych stranek s prekomplikovanymi skripty a reklamami vyzaduje prohlizec s nejakymi funkcemi a zabezpecenim, prave na to stary hw nestaci, to nezachrani ani uspornejsi linux.

proto ten kram patri vyhodit.

dole se pánové hádají o kokotiny, ale v tom není jádro billa:
nejde o to, že ti pomalu naběhne nějaký os, který pro normální funkčnost potřebuje vícejádrový procesor, právě od visty výš. a že v tomto prostředí spustíš nějakou integrovanou méně náročnou aplikaci.

ale leckteré dnešní webiky nejsou žádná prdel a tomu odpovídají i jejich prohlížeče: nároky na dnešní web-browsery jsou velké, ty proto alokují velkou paměť kterou nemáš, takže už tak slaboduchý pc ještě s prohlížečem začne swapovat a výkon toho ubožáka jde ještě hlouběji než do kytek.
proto je ten shit k prohlížení webů zcela nepoužitelný a zásadně nepomůže ani výměna windows za linux, prohlížeč web stránek zůstává.

u windows je ořech i v tom, že potřebuješ nainstalovat ovladač pro konkrétní hw. jenže když ani nevíš, jestli máš vistu nebo w7, ta instalace ovladačů musela stát za vyliž.
odměnou za špatnou/žádnou instalaci ovladačů je mizerný výkon os pod už tak špatným hw.

takže potřetí - to musí chápat i malé děcko - vyhoď to.
jestli to nechápeš, pošli do sz soukromou adresu, nějak to vyřešíme.

Ještě bych prosim potreboval poradit a nebudu zakladat nove tema- ten Asus jsem kompletne rozebiral kvuli vybite cmos baterce a odpojil jsem wifi modul a ted nevim, jak ty vodice pripojit- kam patri cerny (myslim ze je cerny ten jeden- ted to nebudu rozebirat abych se podival) vodic a kam bily.. ale funguje to tak i tak- i kdyz je to prohozene- ale nevim, jestli to nebude problem do budoucna..

V oboch prípadoch je to starý HW a taktiež OS. Do dnešnej doby nepoužiteľné. Neber to v zlom ale je proste fakt že dnes je minimum už trocha vyššie. Ja preferujem posledné roky Brave prehliadač ale ani tento neurobí zázrak ak HW nestačí tak sa nedá veľa spraviť. S tým sieťovým modulom si nie som istý, počkaj či neporadí niekto na istotu. Ja ak som to v nejakom notebooku odpájal(väčšinou k tomu nie je ani dôvod), tak som si vopred spravil foto ktorá farba kam patrí. Ak ti to funguje a je to starý HW tak kašli na to. Má to zmysel riešiť? Pre zaujímavosť je samozrejme dobre sa to naučiť to hej. Ja by som odhadoval že je to jedno ako zapojíš ale naisto to neviem. Skús prípadne pozrieť nejaké video z rozoberania toho konkrétneho NTB ako je to zapojené z výroby. Ak si to chceš overiť a mať istotu že je to správne.

Vykašli se na to!

Změnou prohlížeče nic nevyřešíš. Počítač je prostě pomalý!

Všimni si jedné věci:

Normálně v situaci, kdy si někdo stěžuje na pomalé PC, sem dorazí fanoušci linuxu a začnou mu radit, ať vyhodí Windows a dá tam linux, ale u tebe nic.
Proč?
I oni to zjevně vyhodnotili tak, že ten tvůj notebook je tak pomalý, že je marné to zachraňovat. :-)

Ak to máš ako píšeš na pokusné účely tak tam skús hodiť https://zorin.com/os/pro/#lite ten mám vyskúšaný na viacerých starých konfiguráciách a síce sa nedá hovoriť o úspechu ak je HW múzejného typu tak nič nespravíš ale môžeš aspoň vyskúšať a možno ti to na nejaké experimenty bude stačiť. Na rovinu ti poviem že dnešný internet to nezvládne nech tam dáš akýkoľvek OS a prehliadač. Môžeš si ale vystačiť ak to dáš na nejaký iný offline účel. Dávnejšie som čítal kdesi topic na tému zabezpečenia. Ak si z toho starého NTB odstrániš tú sieťovú kartu ktorú si spomínal tak dokonale odrežeš ten kus HW od sveta. Bude to celé offline bez možnosti bezdrôtového pripojenia. Môžeš si z toho spraviť šifrované centrum pre heslá a dôležité údaje.

Sorry, ale radit mu, ať zkouší milion prohlížečů je kravina. Tak jako tak má slabej komp. Ty prohlížeče mají stejný jádro. V současné době na Windows není podporované nic než Blink nebo Gecko a výkon je závislý především na jádře!

Jistě, Blink je o něco rychlejší než Gecko. To znamená Opera, Vivaldi, Edge, Chromium jsou rychlejší než Firefox, ale lidé používající Firefox oceňují víc důraz na soukromí, ikdyž si nejsem jist, že to v dnešní době stále platí. Záměrně jsem do prohlížečů na Blinku nezařadil Chrome, protože to nepoužívám. To málo, co jsem načerpal v práci, neboť nám to IT dává na ty PC, o kterých nerozhoduju já, tak bych řekl, že je mírně pomalejší, ale ne horší než Firefox, teda minimální rozdíl. To bych přisoudil nadstavbě - služby Google.

HP 6910p a Asus A6M

Z tvých příspěvků je v Asus A6M procesor Sempron 3400+. Pokud to je opravdu tento = VYHODIT!

HP 6910p by měl mít konfiguraci Core2Duo T7300, 2GB RAM. Je-li to tak, potom ti mohu říct, že na něčem podobném sám funguji v práci - na internet. Youtube to dá na 144p na pohodu, teda se to dá poslouchat. :-) Zkoušel jsem 360p, ale to vydrží tak 20 minut než se to sekne. Používám Ubuntu 22.04 LTS. Můžeš na to lépe dát mnou v současnosti preferovaný Debian nebo ten Zorin, ale lepší to nebude.

Každopádně na jednoduché účely typu web bez videa to stále použitelné je.

EDIT: Pardon, neuvědomil jsem si jednu věc: na těchto starých noteboocích pomůže funkci výměna HDD za SSD. Na HDD ten můj používat nešel, každé načtení webu bylo na půl hodiny, ale dal jsem tam SATA SSD WD Blue a jede to.

Na ten HP - max. Chrome v110, Edge v109. Na Asus ešte staršie! V každom prípade - i keď Asus má AMD Sempron - je to pomalé a nemá ani dostatok RAM - teda nepoužiteľné v dnešnej dobe. Na HP - možno by toako-tak šlo, ale reval by od námahy. Takže - ledva použiteľné.