Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Na notebooku se sekají hry.

Zdravím, předem se omlouvám jestli jsem zařadil téma do špatné sekce. Mám notebook ASUS a zde je specifikace notebooku:

Intel core i5 8300h
8gb ram ddr4 2660mhz (2x4gb)
SSD Samsung EVO 840 240GB
Geforce GTX 1060 - 6 GB

Problém je začíná možná u teplot notebooku, nemám v pozadí zapnute zadne aplikace ani nic, pouze ciste hru, to same ve spravci uloh, zadne zbytecne veci...

Pri hrani jsou teploty Nasledovne:

Chipest: MAX: 90 stupnu
CPU: MAX: 92 stupnu.
Grafika: MAX: 88 stupnu.

Rozhodl jsem se tedy ze vycistim notebook, rozebral sem jej, rozebral chladice, a vycistil zebra kompletne od prachu a podobne, (moc tam toho nebylo, skoro nic), dal jsem to zpet, poradne jsem to utahl.. a teploty jsou furt stejne... stale okolo 80-90 stupnu. Nevim zda to ma spojitost s tim ze ve hrach mam FPS dropy..

Pri hre Fortnite, kde mam vse na Low nastaveni, veskere nastaveni off, tak mam okolo 140fps, bohuzel fps padaji na 30, hra je plynula, ale jsou tam takove ty micro lagy kdy me fps vypada nasledovne: 140,160,180,30,150,15,140,20,190,40,90,30...

Otazkou tedy je jak tento problem vyresit? Windows mam ciste nainstalovany, ovladace ze stranek notebooku.. Muzou tedy za to ty teploty? Nebo me napadlo ze muze byt nedostatecna Ramka? 2x4gb.... Děkuji.

A když zkusíš ve hře zapnout v-sync a nastavit na 60Hz, také to laguje či co?

Ve všech hrách (na počítačích) mám v-sync zapnutý a zamčený na 60 Hz (kromě Minecraftu se spoustou modifikací a náročným/svým 128px texture packem), těch her mám určitě přes tisíc a v žádné jsem nikdy žádné škubání, lagy či jak to nazýváte, když fps není aspoň 200, neměl. Všechno je plynulé. Momentálně na nV 1070Ti, rozlišení 1920*1200. Nehraju ale multi; protože mě naprosto nezajímá a nebaví umírat, když ti ostatní jsou takoví borci, že jim nestačí reakční doba odpovídající v-sync, oni prostě reagují v pár tisícinách sekundy. Ha ha ha.

Může za to IMHO notebook, protože ten na hraní (náročnějších her) prostě není - i kdyby to tvrdil sebelepší reklamní agent. Fyziku (teplotu) prostě očůrat nejde; podívej se na grafiku v NB a desktopu a posuď jejich tepelný komfort sám. Nějaké indie logické věci ale pochopitelně zvládne bez problémů… jenže lidi tam chtějí GTA5 s modifikacemi atd., což neutáhne. A lidi to, že NB není na hry, slyšet nechtějí.

Chápu, taky moc často nehraju, FPS padají i kdyz mam nastaveny lock na 60 FPS, hra se jako takova neseka, ale dropujou fpska no. Co se tyka toho cisteni notebooku, oddelal jsem zebra od chladice, a kompletne vycistil, tam neni ani smitko, a stejne ma CPU pri hrani 90c, a grafika 88c, coz nevim zda je normalni kdyz jsem to cele vycistil? Takhle by to asi byt nemelo, nebo je to v poradku u notebooku? Dekuju.

Prijde mi jen divne ze to ma tolik stupnu kdyz tam neni ani smitko prachu nic, a vse je poradne utazene.

to je jen zkopírovaný odkaz z netu, vlastní tazatelovu fotku tu nevidím. na odkazu z servispckupka je líp vidět, proč se větrák musí demontovat, proč to nestačí profouknout.
celou dobu čtu o šmrdlání už tak čistých žeber chladiče, ale demontáž ventilátoru a odlepení toho hnoje zevnitř tazatel furt nepotvrdil.

že osekaná mobilní grafika není výkonově totéž co stolák chápou všichni ti, co nepropadli z fyziky a trochu si umí představit rozdíl mezi vyzářeným teplem 80w a 160w.
ale rezervy té grafiky neposoudím, hry nehraju.