Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC se sám zapíná - příčina?

Zdravím,

prosím vás, mám problém s kterým se setkávám po prvé za celej svůj život. Cca před před pěti dny se mi sám od sebe začal zapínat PC, někdy je to hned po vypnutí PC někdy po delší době.

PC mám zaplej do přepěťovky která vede do hlavní zásuvky.

BSOD ani třeba samovolný vypnutí se mi nestává, jen se sám zapíná.

v Biosu se nic neměnilo - zkusil jsem přeinstalovat Windows a nepomohlo.

Tak mě napadá, jestli to není zdrojem - jak otestovat zdroj?

Díky za rady.

Řešení:

VYŘEŠENO: Bylo zapnuto tlačítko Hybrid Mode vzadu na zdroji ( Seasonic ) omylem jsem ho musel zmáčknout.

No je to zvláštní. Jakým způsobem to vypínáš? Nehrál sis s nastavením v biosu/ UEFI? Nemáš aktivovanou nějakou položku třeba "Wake UP" nebo něco podobného?
Vetšinou tam bývá položka, co se má stát s PC při ztrátě napájení. Pokud si nejsi jistý, tak dej Bios na default a potom to nastav ručně.

Mě to právě přijde na to tlačítko, uživatel pomocí tlačítka zapne PC, tlačítko zůstane ve stavu zapnuto, uživatel vypne PC softwarově a PC se znovu zapne. Takže teoreticky by to mohlo být to tlačítko. U zdroje jsem to ještě nezažil, ale všechno je možné.