Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC na střih videa do 25000

Je tato sestava provozu schopná?

Operační systém Microsoft Windows 11 Pro CZ (OEM)
Základní deska MSI PRO B650-P WIFI (AAb650ppw)
Procesor AMD Ryzen 5 7600 (BD750k5a)
Operační paměť G.SKILL 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36 Flare X5 AMD EXPO (GSKfx5a32b60a)
Počítačový zdroj Be quiet! PURE POWER 12 M 650W (BNpp12m3)
SSD disk Samsung 970 EVO PLUS 500GB (SAS011p2)

Grafiku mám prozatím GTX1060 6GB a další HD a jiné taky.
Díky za názor!

Záleží, čím chceš stříhat. Jestli Pinnacle Studio, potřebuješ super extra speciál nadupaný počítač. PowerDirector (který na rozil od Pinnacle funguje), také chce dost silný stroj. BTW Pinnacle je u mne sprosté slovo (padá to naprosto neočekávaně). Dělám i profi střih na KdenLive, na to ti ten PC spolehlivě stačí. Pro OpenShot stačí ještě klidně i slabší stroj. Nelineární střižny umí pro "předkuk" obvykle ukládat v jiném ("okradeném") formátu a vlastní renderování do koncové podoby, můžeš pustit třeba přes noc. Ještě bych zmínil střižnu Cinelerra (a její fork Lumiera) ale ty jsem na slabším stroji nezkoušel. Jen na okraj zmiňuji, že Cinelerra je opravdu profi nelineární střižna - leč ovládání je též na úrovni "profi".

Za mě je to v pohodě. Grafiku máš GTX1060 6GB, není nejhorší, ale s novější to bude rychlejší. Výsledek je ale stejně stejný, takže to neřeš. Možná až časem zjistíš, kolik to zabírá místa, budeš muset dokoupit větší disk. Osobně bych koupil klasický magnetický. Jsou spolehlivé a levné. Na videa, fotky a různé dokumenty je to naprosto v pohodě.
Za mě je to v pohodě, dokoupil bych ale ještě jeden disk. Jinak tomu není co vytknout ani kdybych chtěl. Všechny komponenty jsou kvalitní nevidím důvod něco měnit.

Pokud by jsi potřeboval jádra procesoru na to stříhání tak ta sestava má dost příplatkové "mrtvé hmoty" - deska příplatek 2k, ramka příplatek taky 1k k tomu dáváš levný cpu. Pokud uvažuješ o upgrade tak v pohodě...

Cena/ výkon a hlavně výkon celkově by měl být vyšší u 12ti jádra 5900x doplněného Asus Tuf B550 a 32GB DDR4 / 3600 + chladič orientačně 1000+

Děkuji za Tvůj názor a je v souladu s mými představami. Nejsem znalý, ten počítač si nechám postavit v Alze nebo CZC - tady by mě taky zajímal Tvůj názor - a tak prosím o přesnou specifikaci CPU, chladiče, desky i pamětí. Předem děkuji za ochotu i Tvůj čas. Habakuk

Základ bych si vybral takový:

https://www.alza.cz/gaming/asus-tuf-gaming-b550-plus-d5868853.htm?o=1
https://www.alza.cz/amd-ryzen-9-5900x-d6215746.htm?o=1
https://www.alza.cz/corsair-32gb-kit-ddr4-3600mhz-cl16-vengeance-lpx-black-d6788178.htm
https://www.alza.cz/endorfy-fortis-5-d7617318.htm
plus bych vzal jeden větřák do skříně na odtah pokud už nemáš

Co se týká skládání pokud máš něco svojeho -grafiku, disky, skříň nevím jak se kde domluvíš. Jsou to obě trochu moc přerostlé firmy...Možná nějaké místní pc prodejna a dotaz jestli umí dorovnat ceny a složit ?
Jestli CZC nebo Alza tak já snad už radši tu alzu ale zřejmě tam žádný kvalitativní rozdíl ani být nemůže.