Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade PC

Dobry den,mam zd.ASROCK AB350 Pro4,jestli se nepletu,tak mezi procesory co se jeste prodavaj a jsou kompatibilni s mou deskou je Ryzen 5 3600,ma cenu prechazet z ryzenu 5 1600?nebo vymenit chladic wraith steel a zkusit pretaktovat stavajici procesor? popr.poradit jaky chladic vybrat.Zdroj mam seasonic SS500ET-T3 500W a ram 16gb dual channel pracujici na frekvenci 2667 mhz,nynejsi grafika je RX 580 8gb,co tak koukam po grafikach ,tak asi nejlepsi by bylo skocit na rx6600 8gb,aby mi to utahl zdroj a nezpomaloval procesor,bo se pletu?popr.ma s tak starou deskou nejaky upgrade cenu? diky za odpoved

Upgrade CPU je otázka - musíš si vyhodnotit sám podle aplikací. Tebou zvažovaný bude mít smysl hlavně u singlethread aplikací (byť v multithreadu je to na procenta více). Daleko větší potenciál pro upgrade vidím u té grafiky, pokud to chceš na hraní.

Ano,bylo by to na hrani a prave si nejsem jistej jestli by ten muj nynejsi procesor neomezoval vykon GPU.Kdyz uz bych investoval do urcite grafiky,tak bych chtel vyuzit jeji potencial naplno.Popr. vybrat grafiku takovou kde by se naplno vyuzil jeji potencial s nynejsim procesorem,ale musel by ji utahnout 500w zdroj,nechci zase menit vsechno,pocitam s celkouvou vymenou PC ve vyhledu 2-3 let

Při dnešních cenách desek s B550 od 2k a sestijadrovych 5600 za 3400 bych to starou desku i s CPU prodal a zvážil bych i rychlejší paměti.

Přetaktování je největší blbost. Na 3600 ti chybí 30procent výkonu na 5600 přes 50.

Bylo by dobrý udělat to nějak rozumně. Což je podle.me vykašlat se na 3600 chtít rovnou 5600 a grafiku řešit potom.