Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC Sestava do 50k + Monitor do 15k

Dobry den,

zvazuji koupi noveho PC ktery mi bude slouzit na hry + filmy +praci (hodne otevrenych oken ve windows). (Chci vymenit svuj 8 let stary s GTX950 + i3).
PC sestava nesmi presahnout 50k. Pozadavek je: NVIDIA + intel.

Monitor si predstavuji "nejaky hodne velky". Cena do 15k.
Libi se mi napr:
https://www.alza.cz/42-5-iiyama-g-master-g4380uhsu-b1-d7122366.htm

Bude situace hodne odlisna na podzim pri teto investici ?

Dekuji moc za pripadne rady.

Změna kategorie, původně: Hardware (host)

Zdánlivě na to máš hodně peněz ale pokud uvažuješ o 4K monitoru tak grafika od nvidie bude muset být 4080 za nejmíň 30tisíc , procesor aby měl smysl 13600(K) za osum
, deska s ramkama je 8 a zdroj tři. Jaksi neumím poradit smysluplnou sestavu do 50 s takovým zadáním.

No ale on ti to někdo "nakreslí" s 4070 za 15.

Co bude na podzim se dá těžko říct. Kdybych uměl takto předpovídat tak už nechodím do práce:-D

Vykašli se na 4k hraní. To není žádná nutnost, hry jsou zábavné i v nižším rozlišení. Hardware na 4k hraní ještě pořád není cenově dostupný.To bude trvat ještě dvě generace možná víc.

Co se týká cen nová generace karet přišla teď tak další tu tento rok skoro jistě nebude. nVidia zdražila střední a vyšší grafiky amd se ta nová generace nepovedla tak jak bylo plánované.

Ceny obecně pomalu klesají zájem.o.pc hardware je nízký. Například paměti, SSD disky i pro procesory jsou nejnižší co si pamatuju.
Kromě teda těch top.

Vzal bych sestavu na QHD s monitorem třeba 33 palců. Pokud chceš větší obraz propojil bych PC i s televizí.

Já očekávám větší slevy na konci prázdnin nebo těsně po nich. Na podzim myslím, že budou slevy větší. Jenže pořád čekat na správný čas nikoho moc nenadchne a rozdíly nebudou nijak velké, tipuju pár stovek. Do toho se zvedne cena ropy a budeš stejně zase na stejné ceně. Takže za mě: Jestli potřebuješ nové PC, klidně si ho kup teď.