Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace windows Notebook

Dobrý den.
Chtěl bych starší notebook vyměnit klasicky HDD za SSD ale nejde mi nijak instalovat systém prez boot. Mužů připojit ssd ke svému Pc nainstalovat čistý systém a pak to ssd dát do notebooku? Samozřejmě se bavíme jen o instalaci. Po restartu bych ssd s čistým systémem hodil do notebooku. Mohlo by to fungovat? Nebo ke to kravina?
Děkuji

Změna kategorie, původně: Software (host)

Nemám ten notebook teď fyzicky u sebe. Později tady mužů hodit vlákno. Je o starší samsung s i5 procesorem a největší problém je ze mi nešel spustit boot. Tak jsem se do toho pak nevrtal protože to nebyl muj notebook…o klonování disku vím…musel bych dokoupit ale kit misto dvd mechaniky…nebo to jde i jinak? Bez zbytečných investic? Když druhy slot na ssd není?

fascinuje me tento uslintany pablb z zive, jehoz vsechny reakce vzdy obsahuji vytky co vsechno neznas a neumis. jako bonus vzdy onanie nad jeho vlastni genialitou, ktera je tazateli uplne na hovno.

(na podobne vycitky co vsechno podle nej nepouzivas je tu zas kadrovak cablebox)

s takovym materialem musi byt radost v zivote spolupracovat.

Napsal jsem nejvhodnější řešení pro to, co tazatel chce. :-)
Jestli chceš neustále pindat ty tvé nesmysly mimo téma tak si klidně pindej, mně to neva :-)
... i když pro neznalé uživatele možná je ještě jedno vhodnější...
Prostě začít na tom pc instalovat Windows klasicky a jak je ten restart po nakopírování souborů Windows během instalace, tak disk odpojit. Myslím že to hostovo "není to ideální" by platilo pokud by proběhla celá instalace komplet, ne jen pokud by se provedlo to, co se děje během instalace při nabootování z boot.wim :-), to, co není ideální, se děje až při spuštění nakopírováných Windows a tedy až po tom restartu, při kterém by se to odpojilo.

pokud se ty chipsety moc lisi, nedopadne instalace v jinem pc dobre.
nepises proc to nejde nainstalovat, co to nevidi nebo pise za chyby.
v biosu bych vypnul secure boot, fastboot, overil ze vidim ten ssd a vim ze je prazdny.
pokud je instalacni flaska dobra (pres rufus), musi to jet.

ad "kit misto dvd mechaniky":
i to je moznost, pokud je dvd vyuzito 1x do roka.
anebo existuji redukce usb3-sata.

Ano, můžeš připojit ssd ke svému pc a nahodit tam čistý systém.
Dělá se to pomocí ručního rozdělení disku a nahození Windows pomocí dism (apply-image).
Je to vhodné a relativně triviální, když víš postup.
Klidně napíšu podrobný postup pokud budeš chtít.