Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ktorá sa viac vyplatí?

Raz som tu už písal, no prišla mi iná ponuka a mám celkom dilemu. Mám možnosť kúpiť tieto zostavy. Obidve stoja úplne rovnako (230€), no každá má svoje + a -. Otázkou je, ktorá sa viac vyplatí? Som bežný užívateľ... Občasná práca vo photoshope, hranie hier (napr. CS:GO) atď.

Prvá zostava vyzerá takto:
i5-7400
Asus H170 prpo gaming
16GB RAM (2 x 8GB DDR4 HyperX)
GeForce GTX1070 O8G (Asus Dual)
SSD Samsung 850 EVO, 250GB
HDD Seagate Barracuda, 1TB
Zdroj EVGA 500 W1, 80 Plus 500W

A druhá takto:
AMD Ryzen 5 1600x (AMD Wraith STEALTH)
Biostar Racing X370GT3 (mATX)
8GB RAM (2 x 4GB DDR4 HyperX)
Sapphire Pulse AMD Radeon RX580 8 GB
SSD WD 240 GB
HDD HGST 1TB
Zdroj EuroCase 650 W

Jednoznačne tá prvá ale ak tam dáš ten AVG ktorý máš pre nick tak je to jedno. Procesor je v prospech druhej ale grafika o dosť lepšia v prvej, 2x viac RAM, spoľahlivejšie samsung ssd aj zdroj čiže takmer všetko lepšie v prvej konfigurácii. Ak je to v dobrom stave tak dobrá cena. Inak k tej druhej zostave budeš potrebovať aj hasičák, tomu zdroju by som neveril ani farebné značenie kabeláže.