Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čierna obrazovka

Zdravim stala sa mi taká malá menšia chýba kľudne si hrám gamesu a zrazu pomaličky z černel obraz kde môže byť chýba ? V grafike alebo v obraze počítač sa spustí vsetko v pohode počujem ako sa zapína Windows ale obraz neukazuje :-/

Edita: mačkám tlačítka na obrazovke a menu mi ani nevyskoči absolútne nič.

dala by se otestovat funkčnost aspoň půlky hardware, kdybys netajil co to je zač:
stolák / notebuk? intgrovaná / externí grafika? typy hw nebo odkaz na model?

čili v ideálním případě přepojit monitor na integrovanou grafiku ze základní desky, velkou pcie grafiku můžeš i vytáhnout, a teď otestovat jestli windows naběhnou.
pak by se vidělo dál, jestli hledat i jiný monitor ...

start pc začíná nejspíš v režimu 640x480, 60hz
kdyby to byl vadný refresh, monitor by odpojil nezpracovatelný signál a napsal by něco jako "signál x*y / refresh, out of range"
ale u tebe ihned po přepnutí do lepší grafiky obraz zčerná, to vypadá na monitor.
ověříš pučením monitoru od souseda / známého.
nebo se na to rovnou vykašleš a hned si objednáš repasovaný monitor 24", na práci je lepší rozlišení 1920x1200, na hry stačí dementních 1920x1080, a ať má více vstupů = univerzálnější pro více pc.
anebo máš lepší hw a vezmeš to jako příležitost k obměně za qhd (27", ~2500*1400px) - no, ta grafika RX 6800 XT asi nebude všechno stíhat, prolez si nějaké testy.

Tak ja som skúšal všeličo
Výmena grafiky
Výmena káblu
Skúšal som Pc do telky 4k všetko išlo bez problému obraz hneď nabehol, dal som naspäť do monitoru monitor svietil (ledka) ukázalo len logo na 5sec a spraví sa čierny oblak a tak z cernala cela obrazovka.
Len tak som hral bez problému a pri hre mi spravilo to isté čierny oblak a z černela cela obrazovka Pc ide normálne bez problému aj je počuť jak nabehne win11.
Skúšal som sa dostať do monitor menu a nič neukázalo ani len písmenko, keď som mal problém z grafikov so monitor menu som sa dostal normálne bez problému.