Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem stabilizátor napětí vs UPS

Zdravím, chtěl bych se zeptat na doporučení. Bydlím na chatě, mám probémy s pc a připojenými periferiemi (pády běžících programů, někdy i modrá smrt). Uvedené pc používám na hraní závodních her. Připojený volant má přídavné napájení. Vzhledem k tomu, že jsem si pořídil nové pc a problémy předchozího se promítájí i do nového, podezřívám síť z mikrovýpadků anebo nestabilního napětí. Je mi záhadou, že někdy se děje četně a jindy vůbec.

Nevím jaké zařízení (UPS vs stabilizátor) by pro mě bylo vhodnější. Resp. je-li možnost nějak svépomocí odhalit, může-li být problém v síti? Ještě je pak poslední varianta volant (což nevím jak zjistit, jelikož ten z funkčního pohledu vždy jede i třeba 3 hodiny v kuse, sw, hw bych nedávnou výměnou pc nepodezříval, modrou smrt jsem u tohoto pc ještě neměl, ale pády do windows nejsou ojedinělé.)

Nové pc je zcela jen na dva závodní tituly, nic do něj neinstaluji, krom factory sw výrobců hw. V přehledu systému mi nehapruje žádný ks hw s vykřičníkem.

Za případný tip děkuji.

Stabilizátor napětí odkrajuje shora přepětí, výpadek nepokryje.
UPS (aktivní) ti napájí zařízení ze svého výstupu a výkyvy/výpadky na vstupu pokrývá z baterie. Pasivní UPS se chová hůř - zálohu z baterie na výstup zapne až při výpadku a záleží, jak rychle to stihne.

Jinak se přikláním k Hostovi, za výpadky mohou být třeba problematické ovladače.

Děkuji za odpovědi, určitě zkusím ještě hledat v sw jak doporučujete, jen mi hlava nebere, že v tomto pc je vše nové (to předchozí jsem skládal na 1/2 nové a na 1/2 druhá ruka), neinstaluji nic nadbytečné, nic netaktuji což ten předchozí je multi na všechno.

Jen tedy do večera nic nezjistím, ale mohl bych poprosit o tip, jaké by to UPS muselo být, koukám už ne po zrovna levných a všechny mají jako technoligii "offline", resp. nevidím žádné "aktivní".

A jen pak doplňující, je nutné aby ta případná UPSka měla stejný/vyšší výkon než je odběr? Pokud by to bylo v síti, tak bych ji nepotřeboval jako záložní zdroj, ale jen na redukci těch microvýpadků.

No to si vůbec jistý nejsem :) Jen to, že bydlim v lese, kde nejsme určitě braní jako přednostní odběratelé, tak je to podle mě poslední možnost, než by to bylo v tom volantu, který ale funguje korektně. UPS nikdo ze známích nepoužívá a jediné o kterém vím je v práci na serveru, což si nelajsnu.

Online je to, co jsem popisoval jako aktivní, offline jako pasivní.
Online jsou samozřejmě dražší.

Co se týká odběru, UPS by měla mít jednak požadovaný výkon (určitě vyšší než tvůj odběr), minimálně by měl její stálý deklarovaný výkon odpovídat tvému odběru. Druhá věc je kapacita - jak dlouho udrží dodávat daný výkon z baterie. Ve tvém případě, protože to potřebuješ pro překlenutí krátkých výpadků a nepotřebuješ s tím živit počítač desítky minut to až tak moc řešit nemusíš.

UPS samozřejmě musí umět pokrýt maximální odběr zátěže. V opačném případě bude konstantně řvát že je přetížená a výpadek neustojí. UPS potřebuješ minimálně line-interactive nebo kompletně online (s dvojí konverzí - ty ale bývají typicky s kapacitou nad 5kVA).

Podle mě však máš problém s elektroinstalací.

No takže se domníváš že je to elektrickou sítí a pomalu kupuješ online.ups.
Já bych to všechno naložil do auta a zkusil sestavit a zahrát někde jinde.
Nebo bych si půjčil osciloskop případně to nechal proměřit profilem.