Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potíže s internetem (bez přístupu k internetu)

Dobrý den, potřebuji si nechat od vás poradit. Cca 3-4 měsíce nám doma poskytuje internet t - mobile. Máme pevný intenet 50/10. Rychlost je bez problémů, ale problém nastává v připojování k wifi. Například u Tabletu, notebooku když se chceme připojit, tak nám to napíše připojeno (bez přístupu k intenetu). Aby se dané zařízení podařilo připojit, tak musíme vypínat na zařízení wifi a nebo restartovat modem. Nedokážu si vysvětlit v čem by mohl být problém. Kdyby někoho z vás něco napadlo, tak bych byl rád kdyby dal vědět. Díky

Zdravím, modem máme pronajatý, tady je název:VDSL2 modem Zyxel VMG3625. Vše nám zapojil (nastavil) technik. Bohužel tento problém máme již delší dobu. Například na počítači, kde je připojen internet přes Ethernet, tak problém není do doby, než se připojí 4 zařízení, potom to píše to samé. Je zajímavé, že polovina zařízení problém nemá, ale ta druhá ano. Chtěl bych se vás zeptat, zda nemůže být v nastavení modemu nastaveno například povolení pro 4 zařízení. Je to opravdu divné...

Máte přístup do administrace modemu?

Každopádně bych to asi reklamoval přímo u T-Mobile, když máte zařízení pronajaté a blbne to od začátku. Že by bylo nastavené nějaké omezení pro 4 zařízení tomu nevěřím. Ale to je otázka na technika. Taky třeba nějaké porty mohou být vyhrazeny pro IPTV, co já vím...

na routeru zyxel neni duvod omezovat pocet zarizeni, bezne ty domaci hracky daji 10-20 wifi kramu.

stejne tak by router nemel mit seznam povolenych sitovek (mac adres), protoze to jen komplikuje zivot.

dhcp server v routeru muze mit vyhrazeny blok adres, at se do nich nepletou ty rucne nastavene. dhcp by proto mel byt v dostatecnem rozsahu, treba x.x.x.100 - x.x.x.199

a nakonec to dhcp nemusi prehanet s "lease time", staci mu 2 hodiny.

pak uz jen zkontrolovat vseobecne nastaveni wifi: ze router nevysila na kanalu nejvic zarusenem sousedy, a radeji nevyuzivat kanaly 12-13. ze pouziva pevne zabezpeceni wpa2 a zadne volitelnosti. v panelaku ze na nastavenou sirku pasma 20mhz.