Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podle čeho poznám kdy, ve kterém roce, byl repasovaný notebook uveden do prodeje?

Vycházel bych z použitého procesoru, ale kde, a jak najdu tabulku která by uváděla a porovnávala použitelnost starších, přesto však dosud plnohodnotných procesorů, která by mohla být podkladem k zodpovědnému výběru?
K jakým dalším parametrům bych měl ještě přihlížet? Představuji si, že při výběru by měly rozhodovat ty části notebooku, které není možné hned ani v budoucnosti zaměnit za lepší komponenty.
Vzhledem ke zhoršujícímu zraku chci dát v první řadě přednost notebooku s uhlopříčkou 17 palců.
Z téhož důvodu se chci zaměřit na notebooky s Display portem tak, abych do budoucna mohl připojit opravdu velký monitor, na kterém bych si mohl zobrazit text, který budu moci bez větších obtíží ještě dobře přečíst.
Notebook volím především pro případ převozu do opravy, protože auto nemám.

Díky! Pravda. V tomto okamžiku mi jde o prvotní orientaci v nabídkách firem nabízejících řadu repasovaných notebooků. Potřebuji porovnávat firmy mezi sebou, uvědomit si jak staré zboží vlastně nabízejí. Až budu předběžně rozhodnut, budu samozřejmě detailně vyhledávat podrobné informace o každém notebooku o kterém budu nakonec uvažovat. V současnosti bohužel nejsem schopen ani prvotní orientace zda je nabízená položka morálně stará 2, 5, nebo 10 let.

Datum uvedení notebooku do prodeje se dá najít např. v eshopech nebo v recenzích na webu.

Notebook volím především pro případ převozu do opravy, protože auto nemám.

To je jediný důvod? Vyrábí se mini PC, které jsou ještě menší než notebook a mají lepší možnosti rozšíření a konfigurace. A hlavně - k PC se připojí normální 24-27" monitor a klasická klávesnice a myš = o 100% lepší ergonomie.

Teď jsem kamarádce sestavoval Gigabyte Brix (připevní se zezadu na monitor na VESA úchyt).

Díky! Pravda! Více viz předchozí odpověď. Souhlasím. Uvažuji o tom. Moje představa je nyní 17 notebook. S časovým, a hlavně finančním odstupem monitor, a opět s dalším odstupem, teprve ve třetí "etapě" menší, nebo větší počítač. Nejspíše postupně oba dva, každý užívaný v jiném prostředí. Mimo to by výhledově měla mít ve finále ještě i manželka svůj vlastní, nastavený podle svých potřeb, kde bych něco měnil jen po požádání.

Mě se také horší zrak a rozhodně bych neseděl u 17". Doporučil bych podívat se v obchodě někde na vystavenou 27" FHD. Dal jsem i mátině co má k 70let a je spokojená.
Notebook kupovat nemusíš, miniitx pc dáš v pohodě do tašky a odvezeš taxíkem.
Ještě můžeš dost peněz na toho taxíka ušetřit.

repasovany pc: neni dulezita nejaka tabulka, ale pouzitelny procesor, pripadne velikost pameti.
minimum:
procesor intel 6.generace 4jadrovy, ram 8gb, ssd 250gb.

kdo potrebuje minikrabicku, diva se po procesorech rady "t nebo u", ale pak to musi peclive kontrolovat, intel bezne dodaval osizene 2j. modely jen s hyperthreadingem.

Díky! Pravda! Opět více viz předchozí odpověď(i). Jedná se mi právě o tu tabulku použitelných procesorů. Ram bych ráději 16gb, (8gb mám, nebo spíše jsem měl,) ssd 250gb také, a k tomu, bylo-li by to, (technicky / prostorově) možné 1tb hdd. Největší potíž je u mne právě s tabulkou procesorů. Ty, které by mohly případně být ošizené, netuším jak bych je vyloučil, bych z oné tabulky, pro moji praktickou potřebu raději vynechal. Netušíte, kde bych informace, nebo případně nějakou podobnou tabulku mohl případně objevit? Přehrabuji se pravidelně ve spoustě různých informací, často prošlých nedokonalým strojovým překladem. Moje angličtina, jinak prakticky běžně použitelná, není u technických informací, (kde často hraje roli jediné slovíčko, které je pravidelně možné vyložit několika různými způsoby,) vůbec vhodná. Často se mi i u odborného textu českého původu stane, že jej nedokážu prakticky použít.
Které procesory intel jsou tedy nejméně 6.generace, a mají nejméně 4 jádra? Ty u kterých by hrozilo ono ošizení bych při úrovni mých znalostí, a tedy schopnosti postižené vyloučit, z výběru raději vynechal.
Velice rád si nastuduji vhodnou literaturu, ale bohužel pravidelně narážím na texty po jejichž přečtení jsem jen ještě o něco více dezorientovaný. Ještě jednou děkuji a zdravím!

uvedu příklad, např. když potřebuju malou krabičku.
vlezu na oblíbený gigacomputer -> stoláky -> jdu rovnou do minipc (kam se nevejde cd ani žádná karta do slotu, u větších stolních tento výběr přeskočit) -> v parametrech vyberu "core i5" a počet jader od 4 (nižší generaci pod 6.intel to ani nenabízí, jinak bych je odfiltroval)
vylezou mi použitelné krabičky od 4t. výš.

pozn.: generace cpu je u intelů 1.číslice. amd to má jinak, jenže mezi staršími repasy nemají žádný použitelný model, proto takto.