Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavení Sata a IDE

Ahoj potrebuju nastavit SATA a IDE b´v BIOsu protoze mi funguje pouze HDD a jedna mechanika. HD mam na SATA a mechaniku na IDE potrebuju pripojit jeste jedno zarizeni na IDE ale nejde to. Mechanika je nastavena na master a ta druha je na slave. kazda ma vlastni kabel v BIOSU ale jde videt jenom Master. V biosu jsem nastavil v polozce "on-chip serial ATA" moznost combineted protoze jine moznosti mi zase nezobrazi hdd na SATA.
Diky moc za pomoc

Vo Win sa ti zobrazia vsetky (predpoklad je mat nainstalovane ovladace chipsetu).
P.S. mal by si napisat presny typ dosky a do ktorych konektorov to strkas, ak tam mas viac ako jedem PATA konektor tak je na externom radici a ktomu je treba extra ovladac (a treba ho extra povolit v BIOSe ak je na to v BIOSe nastavenie).
Omnoho jednoduchsie je dat dve PATA mechaniky na jeden kabel, na ten ktory vidis v BIOSe.

P.S.2. a ked je mechanika kazda na vlastniom kabli tak maju byt obe na MASTER. Ked ich zapojis obe na jeden kabel, tak vtedy nastavit jednu na master a jednu na slave.

Jasnovidecku gulu mam v oprave a nedovidim ti na typ dosky, dalekohlad sa mi rozbil.
Opakujem:

Omnoho jednoduchsie je dat dve PATA mechaniky na jeden kabel, na ten ktory vidis v BIOSe.

Potom nebudes potrebovat ziadne dalsie ovladace ani nic prestavovat v BIOSe.
A hlavne toto:

P.S.2. a ked je mechanika kazda na vlastniom kabli tak maju byt obe na MASTER. Ked ich zapojis obe na jeden kabel, tak vtedy nastavit jednu na master a jednu na slave.