Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem usb-c schema

Zdravím, potreboval bych poradit jake je schema žil meho usb-c. Mam tam zelenou, cervenou, bilou a žlutou. Nikde na netu jsem nenasel schema usb-c se žlutou žílou nenasel. Poradí mi nekdo pls?

Šel bych na to logicky. 4 vodiče bude USB2 nebo USB1. Pak by měly jít rozeznat datové a napájecí dráty. Ty napájecí by měly být znatelně tlustčí a ty datové zase by měly tvořit kroucený pár. A teď už jen rozeznat + a -. Hlavně u napájení, pokud by nějaký měl být napětí plus, mohl by to být červený (ale jak tu už bylo napsáno, číňan použije, co má při ruce, navíc různé státy používají různá značení, prostě je potřeba to bezpečně zjistit, než něco odkouříte). Data potom zapojíte zkusmo, buď to bude chodit nebo ne a pokud ne, tak se to přehodí, tam by žádná havárie hrozit neměla (data mívala zelenou a bílou, ale žádný závazný standard na to neni).

A kde to nejít na USB-C - dejte hledat něco jako USB-pinout a vyleze vám celá řada obrázků https://duckduckgo.com/?t=lm&q=usb-c+pinout&iax=images&ia=images