Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zmizel zámek

Dobrý den, dnes jsem si všimla, že se mi změnil symbol zabezpečení-zámek v řádku před webovou adresou. Zjistila jsem to u banky, tak jsem tam psala a v odpovědi mi m.j. přišlo toto: UPOZORNĚNÍ: TENTO EMAIL JE Z EXTERNÍHO PROSTŘEDÍ
Skutečný odesílatel je: můj email.
Prosím, poraďte mi, co to znamená a co mám udělat. Děkuji Vám. Marie9

taky jsem to někde četl. je to rozumné, když ta ikona neznamenala nic jiného než technicky zabezpečený protokol "https" pro jakýkoliv web.
po letitém tažení google je dnes 99% webů s takto zabezpečeným přístupem a už ta ikona prakticky nic neznamená.

kdežto uživatelé, co jsou tradičně mimo a o to hlasitějí troubí své rozumy na facebooku, tuto ikonu nesmyslně označují jako zabezpečený web ve smyslu "poctivý, seriózní". což s obsahem vůbec nesouvisí.
a když požívají důvěru mezi soukmenovci s mozkovým ementálem, tvrdí jim, že jde o seriózní obchod (to může stát důvěřivé zákazníky dlouhé peníze), anebo konspirační weby s mentálním salátem vydávají za pravdivé (zeman když mluvil o třetině debilních obyvatel ještě své voliče podcenil).

takže odstranění extra upozornění může mít výchovný vliv, že ta ikona není něčím, za co ji část uživatelů vydává.
název stránky začínající pouze "http" nebo ikona zámku mě osobně zajímá v případech, kdy si nějaký eshop řeší své platby za zboží sám, bez zavedené brány a vyžaduje platební údaje právě na obyčejné nezabezpečené stránce. bývá to zvykem více v cizině než u nás. tady se s tím setkám spíš na nějakém hobby webu.