Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolik zařízení může mít stabilní připojení z 35Mbps VDSL

Zdravím.
V našem zapadákově jede internet po telefoní dvojlince Cetinu. Tam nám v současné době běží někdy až 40m
Mbps, no minimálně 35 je tam vždy (btw není to málo když O2 slibovalo 50Mbps?) Má tam být 50 plných, bez potřeby Terminátora či jak tomu říkají.

A teď k dotazu, jeden mobil běží OK, dva taky a od tří a výš připojených je wifi tragická, že často ani nenačtu webovku. Chápu, že na 4K stream to není, ale já neotevřu ani článek na Novinkách. Je to normální, nebo je to třeba tím prehistorickým VDSL routrem a nový by to zvládl?

Modem/router ZXHN H168N

Díky

Je to historickým modemem. Doporučuju přepnout do bridge a za něj připojit normální (= gigabit/ax) router.

VDSL modem ZTE ZXHN H168N od O2

1 USB port 2.0
4x ethernetový port (10/100 Base-T)
Možnost připojit až 32 zařízení
WiFi 2.4GHz 802.11b/g/n - rychlost přenosu až 300 Mb/s
Integrované WebGUI pro jednoduchou správu modemu

Takže třeba nějaký Archer Ax23 a k němu repaeter RE500X ? Ale to nebudu mít v patře ethernet zdířku pro případná PC :-| a co jsem vyčetl, tak dva routry do mesh nezapojím, že v rámci mesh fungují jen ty jejich repeatery.
Neměl bys tip po čem mám koukat, ať mám i v patře ethernet? Nebo táhnou od routeru do patra dva kabely, jeden pro mesh repeater a jeden pro PC? Díky

O repeateru jsem přece nic nepsal. A ty jsi zase pro změnu zamlčel, že chceš mít v patře zdířku pro kabelové připojení. Nicméně i existují mesh jednotky s dvěma (i více) LAN konektory.

Stejně by bylo potřeba do patra táhnout kabel, takže když natáhneš dva, nic tím nezkazíš.

Možná mám zmatek v terminologii, ale TP-link na svém webu popisuje svojí OneMesh jako nejaký Archer umějící Mesh a k němu ty Re500x, re505x re603x repeatery...
Nebo co teda mám udělat když mi radíš "postav Mesh"? Jo a ten ethernet tam je spíš pro sichr, vždycky je lepší tam zdířku mít, než ji dodělávat za rok, ne?