Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ztratil jsem přístup k externímu disku

Zdravím, mám externí disk, odpojil jsem ho, bez odpojení v systému, protože to stále hlásilo, že je používán, nikde se ale nepoužíval, alespoň co jsem viděl. Nyní když připojím. Windows ho načte, přiřadí písmeno F, ale už neotevře. nemá k němu přístup. Zkoušel jsem Test disk, ale zatím si s ním nevím moc rady. každopádně po analýze mi napíše :
Structure :OK. A měl by být nastaven jako primární botování.
Prosím o radu, co s tím dál.

Dobre zváž každý krok pretože o dáta si možno ešte neprišiel ale môže sa stať že to nechtiac doklepneš. Je to SSD alebo HDD? Máš to v dokupovanom externom boxe? Test myslíš ten cez vlastnosti/nástroje na skontrolovanie chýb? Ak nie tak ja by som skúsil toto a potom to čo radí Hanyse.k. Nabudúce neodpájaj takto "nasilu" ale radšej počkaj alebo keď už nič tak vypnúť PC a potom odpojiť. V rámci windows niekedy treba počkať pár sekúnd alebo aj minútu a potom to už ide odpojiť aj keď to prvýkrát nešlo a naskočila tá hláška o používaní. Prípadne keď to mne niekedy neide tak otvorím znova windows prieskumník a dám hore súbor/zavrieť alebo to isté v DoubleCommander ak som kopíroval tam. Neviem prečo ale všimol som si už dávnejšie že je rozdiel keď to kliknem vpravo hore X-ko v porovnaní s cestou cez súbor/ukončiť. Netuším prečo a kto neverí nech si to skúsi sám že keď neide odpojiť ext.box zo systému tak tento postup väčšinou zaberie.