Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Předělání chlazení staré grafiky.

Mám zapeklitější problémek, se kterým potřebuji poradit. Používám starou grafiku ATI FirePro V5800. Přesně jde o toto provedení.
Na kartě odešel větrák. Mám ale nefunkční kartu MSI RX2600xt. Přímo toto provedení. Na MSI není ale větrák. Mohu porsím Vás použít dva větráky 40x40mm/4pin, propojit je paralelně a zapojit do karty? Nebude to takto překážet. Chci požít tyto větráky a rovnou dva. Původně jsem chtěla tři. Busw to možné? Sěkuji za rady.

taky se da vetrak pohledat na ebay.

vetraky 40*40 maji skoro nulovy ucinek, prilis velkou plochu ubira stredovy motor. zvlaste tichy nizkootackovy typ je dobry jen k upeceni grafiky.

ma smysl to vubec vracet do pc? vykon je pod kancelarskou gt1030, ty navic pri spotrebe 30w umi i pasiv.
nechces radsi polistovat v bazaru, kdo prodava lowend gtx1050, gtx1650, rx6400?

Sypu si popel na hlavu a omlouvám se za to, že jsem dotaz napsala hodně blbě a nedotaženě.
Z té MSI jsem chtěla použít ten pasivní chladič a na ty žebra namontovat ty dva větráky. Chladič z MSI totiž na tu ATI pasuje dokonale.

Jen si nejsem jistá tím, že se nic nestane když na místo jednoho větráku připojím paralelně větráky dva.
K uvedeným typům karet (v odpovědi) asi toto.

GTX 1060 - 1600,-
GTX 1650 - 1000,-
RX 6400 - 2500,-

Výměna chladiče - 0,- (max. ty ventilátory)
Ještě jednou se omlouvám.

dva malé větráky mají možná 6x menší plochu pro luft, viz výš. takže je to špatný nápad. to není rovnocenná náhrada, ale ztráta.
samotné zapojení 2 větráků: společné napájení, otáčky čteš jen z jednoho. konkrétně u 40mm modelů je to ztráta času a peněz. (to už radši zahradní lepicí páskou přilepit jeden velký ventilátor)
ale křísit tu historickou firepro mi přijde jako zbytečnost.

GTX 1060 - 1600,- ... nejstarší, ale použitelná. na trhu byly i modely jen se 3gb ram. i tak je to víc než tvůj šrot.
GTX 1650 - 1000,- ... má nejnižší výkon, ale všechny tyto grafiky jsou aspoň o dvě délky karet před tou tvojí.
RX 6400 - 2500,- ... nejnovější, ale nepovedená s výkonem za očekáváním. při těchto cenách má špatný poměr cena/výkon, tuto spíš nebrat.

ještě existoval totální herní lowend gtx1050, v bazaru asi v ceně dvou vrtulí - kvůli tomu si říkám, proč kupovat nové vrtulníky do starého krámu firepro.
---
jedinou výhodou této karty (kromě výkonu pár procent nad firepro) je nulová hlučnost. ideální do kanclu, pokud je v tom pc místo na chladič:
https://www.suntech.cz/asus-geforce-gt-1030-silent-2gb-ddr5-pasiv-pcie_d433563.html

Kterých?

Jestli nemáš co na práci, tak prostě demontuj chladič tá tvé FirePro karty a vyměň ventilátor. Nakonec, jak píše brtník:

to už radši zahradní lepicí páskou přilepit jeden velký ventilátor

Jako proč ne. Ta druhá nefunkční karta patří na sběrný dvůr, někde na tuhle elektroniku dávají i separátní popelnice. :-)