Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mikrotik guest wifi

zdravím,

mám hlavní mikrotik router s wifi
mám AP mikrotik připojený kabelem k hlavnímu mikrotiku

chci nastavit wifi guest síť, přípojení má být jen do internetu
jak udělat aby klient na wifi guest připojený na AP nemohl do lokální sítě?

všechny porty na AP jsou nastaveny jako LAN, takže nemůžu směrovat do WAN, takže jedině filtrovat přes IP adresy?

musím mít konfigurovaný firewal na obou mikroticích, nebo bude fungovat když nastavím CAPSMAN a nastavím firewall jen na mikrotik routeru?

S capsman nemám žádné zkušenosti tak ať zbytečně nevymýšlím kraviny

díky

Změna kategorie, původně: Hardware (host)

Akorát že... tohle neřeší broadcasty, ze kterých se dá poměrně dobře zjistit adresace té druhé LAN, což zase vede na to, že potenciální útočník si následně může nastavit IP svou. Dále, na každém AP guest wifi bys musel udržovat DHCP server s nějakou částí IP range. Tvé (a flegovo) řešení bude jakžtakž fungovat s jedním routerem, cokoli složitějšího bude kupící se hromadou problémů a kompromisů.