Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vyber wifi routru

Dobry den. chcel by som poprosit o nejake rady na vyber routru. ideme mat opticky internet 1000/300. v domacnosti sa pripaja skoro 25 zariadeni. je to velky rodinny dom router by siel pod strechu aby pokryl horne poschodie. moji 4 bratia su vasnivy hraci cize asi 5 zariadeni ma vysiu narocnost na rychlost internetu.
viete mi poradit nejake routre prosim.

Mikrotik je sice korektni i po strance FW i kdyz kazdemu nevyhovuji nove drobne zmeny po nove aktualizaci, ale na normalniho usera mozna moc slozity v otazce nastaveni. (rychle se v tom straci a nevi co kde nastavit, tedy alespon z vlastni zkusenosti co jsem pozoroval)

Mirovk :
Urcite ruter co ma normalni antery a pro tvuj pripad co podporuje MU-MIMO.
Myslim ze AX od T-LINK (Wi-Fi 6) by ti s prehledem stacil. S tim ze by bylo nejlepsi ty PC co potrebuji co pokud nejlespi pripojeni zapojit pres kabel. (nevim zda-li muzes hybat s routerem, nebo zapojit druhy ruter do patra)

Jestli je to vicepodlazni a velky dum, pripojuje se mnoho zarizeni a chces plne vyuzivat rychlou optickou pripojku, tak rovnou zapomen na reseni pomoci jedne levne krabicky. Bude urcite potreba vice wifi pristupovych bodu na rovnomerne pokryti - a za nimi poradne provedena kabelova sit. OSobne preferuji Ubiqiti Unifi, samozrejme to lze postavit i na Mikrotiku, nebo v nejhorsim pripade na zarizenich jako je TP-Link Deco apod.

jeden vicepodlazni doom urcite nechces pokryvat jedinym routerem a doufat, ze o patro niz za 2-3 zdmi bude jeste pouzitelny signal.

nabizi se router tplink ax20 a k nemu pokryti pres mesh (sada tplink deco).

sam jsem to doma jeste nezapojoval, mam postaru ruzne ap pres rozvedenou lan.
takze nevim jaka je realna pruchodnost mesh, jestli vzdy paricum staci, nebo potrebuji dotahnout lan kabel.