Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Studený chladič při zátěži CPU

Zdravím. Začnu od začátku kdy jsem PC kupoval z eshopu a po pár měsících jsem zjistil, že procesor má při zátěži 95-100 stupňů, tak jsem se rozhodl s tím něco dělat a zjistil jsem, že problém byl v chladiči kde byli všechny 4 šrouby nedotažené, tak jsem oddělal chladič, přepastoval procesor a chladič nasadil jenže při zátěži ten chladič je studený, například dneska jsem to testoval kdy můj procesor při hraní BF 2042 měl 80 stupňů a chladič studený jak z vrchu tak i ze spodu, nevím co s tím. Sundávat ho nebudu, protože nemám pastu, tak se vás chci zeptat jaká je příčina a jak je tohle vůbec možný.
Procesor : i5-9400f
Chladič : SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

Nasaď testovací program CPU-Z a sleduj teplotu všech jader. Jestli to půjde nad 80 stupňů všechno a přitom bude chladič furt studený, tak je na procesoru špatně nasazený, není jiná možnost.

Ještě mě napadá, ten chladič má dole na stykové ploše v originálním obale samolepku. Sundavá se před nasazením chladiče, tak doufám, že ji při montáži sundali a není tam, to by vysvětlovalo, proč to nechladí a je to studené.

Nejspíš tam máš kvanta pasty.
Pokud je to heatpipe chladič se základnou sáhni na základnu. Pokud je horká a horní část studená je v háji heatpipe.

Pokud budou obě části studené.
Odšroubuje základní desku, vyndej to celé. Chladič oddělej a sundej tu hromady pasty stáhni to prstem do igelitového pytlíku. Pasty stačí minimum, pokud není tak žádná. Names tam úplně minimum.

Jak to budeš mít venku našroubuj chladič a zkontroluj jak dosedá.

Pokud je to heatpipe chladič se základnou sáhni na základnu. Pokud je horká a horní část studená je v háji heatpipe.

Jo no, taky mě to napadlo. Zažil jsem to ale jen jednou v životě a zkusil to přesně podle tohoto jednoduchého testu jak píšeš. Ve finále jsem zjistil, že jedna heatpipe byla naprasklá.