Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zabezpečení obsahu souboru php

zdravím,

zeptám se obecně, mám soubor php, který umí poslat email,
v php je nijak nešifrovaně uložen mailserver, uživateské jméno a heslo atd
tento soubor jsem uložil tam kde mám uložené internetové stránky, v adresářové struktuře je to tam kde je soubor index.php

toto php volám ve windows přes CURL

curl "http://xyz.cz/mail.php?messagetext=odeslanizkusebnihotextu

odeslaní a příjem mailu funguje

je nutno tento soubor nějak zabezpečit pro neoprávněnému stažení obsahu aby si někdo nepřečetl moje jméno a heslo na mailserver nebo to je záležitost webserveru že útočník obsah souboru neuvidí?
asi to nemůže být v nějakém private adresaří protože by se to nedalo normálně z internetu zavolat, ne?
snažím se to někde vygooglit a asi se ptám blbě

děkujji

Ano, samozřejmě k těm souborům má přístup kromě autora také admin serveru (webhostingu), pak k tomu může existovat přístup přes FTP, atp.

Pokud je server nastaven správně, tak se PHP zpracovává na serveru a jeho obsah by nemělo jít zobrazit/stáhnout.

jakým způsobem to tedy nějak lehce vyřešit, jméno a heslo do jiného souboru, který se bude nějak includovat?

mohl bych to zadávat jako parametr do CURL ale to nechci protože ten curl potřebuji jako automatickou úlohu umístit na "cizí" server tak ať si to tam někdo nepřečte :)

udělám alespoň že uživatelské jméno bude v parametru CURL a heslo bude v PHP a v tom php si to složím

nejedná se o bezpečnostní úroveň pro odpalování jádrových raket ale i tak by mě to zajímalo jak to vyřešit