Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BSOD během hraní hry Hunt:Showdown

Ahoj poradno.

Co se děje?
Tři dny se snažím identifikovat zdroj mých problémů, tedy co způsobuje BSOD při hraní hry Hunt:Showdown. Poprvé se BSOD stal po cca 150 odehraných hodinách (zhruba před měsícem), přičemž se na mě od té doby „usmál“ smutný smajlík jednou za cca 10 – 15 odehraných hodin. Nyní mám odehráno cca 250 hodin a BSOD nastává do hodiny, někdy i dříve (naposledy to bylo cca 15 minut po zapnutí hry). Nutno dodat, že u jiných her se to neděje, tedy zatím. Bohužel se mi nepodařilo problém replikovat mimo hru. Nejsem si vědom nějakých změn, které by nastaly těsně před tím, než jsem začal občas vidět modře. Napadá mě jedině nějaká aktualizace widlí.

Jakej BSOD to hází?
Jedná se o zákeřnou 0x00000124 a bohužel nedaří se mi identifikovat zdroj. Než abych vypisoval, co jsem z čeho vyčetl, raději přikládám samotné .dmp soubory z C:\Windows\Minidump. Dále jsem přidal výpisy z BlueScreenView soubory Crash List.htm a Crash List – filenames.htm. Přidal jsem ještě výpis, resp. analýzu dvou .dmp souborů z debugg toolu z MS SDK. Velkého C:\Windows\MEMORY.DMP jako big_file.txt a jednou z již zmíněných a přiložených minidump v souboru small_file.txt.
Link na drive: https://drive.google.com/drive/folders/1SDqsZsQDTJSJ3DGIzzNX8PxYS2hGsNK3?usp=sharing

Moje sestava?
CPU: AMD Ryzen 5 5600
MB: GIGABYTE GA-AB350-Gaming 3
RAM: Kingston HyperX FURY Black Series 16GB(Kit 2x8GB) 2666MHz DDR4 Non-ECC CL15 DIMM
GPU: MSI Radeon RX 6750 XT GAMING X TRIO 12G (připojené čtyři monitory 2x 1080p, 1x 1440p 144Hz a 1x 4K, přičemž 4K je většinou neaktivní [je napojen do HDMI switche a z toho teprve do PC, ale málo kdy používám PC jako zdroj obrazu pro tento monitor])
PSU: Seasonic Focus GX 650 Gold
DISKY: jedno .M2 SDD, 1x SATA SSD a 1x HDD
PERIFERIE: monitory vizte gpu, 4x myš (2x drát, 2x bezdrát), klávesnice, Focusrite Scarlett 2i2, čtečka na SD karty v USB, 2x USB hub, USB DAC, USB Headset (takže vlastně další DAC) – to jsou cca stále připojené věci, často připojuji ještě foťáky, telefon, ale zrovna v období, kdy začala BSOD jsem je nepoužíval, resp. nepřipojoval k pc
OS: Windows 10 Pro 22H2
Deska, RAM, M2 SSD a HDD jsou z roku 2017, zbytek jsem obměnil cca ¾ roku zpět.

Co jsem už zkusil?
RAM: MemTest86+ - 21x Pass, 0 chyb. Vypnout XMP profil (který v poho běžel od 2016), také nepomohlo.
CPU: Prime95 všechny testy, běželo to cca 4 hodiny, 0 chyb. Chipset driver reinstall z webu gigabytu i amd, bez změny.
DISKY: chkdsk /r na všech, žádné chyby
MB: Flashnul jsem BIOS na nejnovější
GPU: FurMark cca 3 hodiny, bez problému. 0CCT VRAM test – 12x 30 min (limit free verze), 0 chyb, zkusil jsem nainstalovat novější a poté i starší drivery
Nakonec jsem ještě zkoušel vytěžovat komponenty společně, cca 4 hodiny furmarku, primu a do toho ještě OCCT, bez chyb.

Co mě čeká?
Napadá mě už jenom reinstall windows, nainstalovat drivery, Steam a Hunt:Showdown, poodpojovat periferie kromě jedné myši, klávesnice a sluchátek a když to půjde bez problému zkoušet potom připojovat jednu věc po druhé...

Nesetkal jste se s tímto někdo? Případně, nenapadá vás nějaké řešení než se pustím do odpojování a reinstalací?

EDIT1: Zapomněl jsem zmínit, že teploty jsou v pořádku.
EDIT2: Starší komponenty nejsou z roku 2016, ale 2017.

4x myš? Ty jo a k čemu? Tím to asi nebude, ale začal bych jen se základem jak píšeš (tím myslím mít zapojenou jen jednu klávesnici a 1 myš), žádný USB HUB.
Pokud to bude fungovat normálně, tak může být problém v tom HUBu, USB portu do kterého ho zapojuješ atd.
Tím odpojením začni určitě a zapoj jen klávesnici a myš vzadu do desky. Pokud to dělat nebude, můžeš postupně připojovat další zařízení po jednom a měl bys přijít na to kde je problém.

Hmm, zkoušels skoro všechno, je to zvláštní. Napadá mě snad jen chyba v té hře nebo ještě přepojit disky do jiných portů a nechat jen jeden modul RAM. BIOS máš aktuální? Potom už snad jen zdroj. Stáhni si program OCCT a spusť testování alespoň na 6 hodin. Když to projde bez chyby, tak je chyba v té hře nebo už fakt nevím.

Zkusil jsem vyndat disky, kromě jednoho SATA SSD, taky padlo. BIOS je momentálně nejnovější. Zdroj můžu zkusit později, ale nechce se mi rozebírat dva počítače. OCCT jsem pouštěl, ale zkusím to znovu. Našel jsem, že to může být způsobené nestabilním napětím a z toho vycházející nestabilita infinity fabric, což se prý projevuje u skokového vytížení, ne u maximálního jako je Prime95. Zkusil jsem SOC a VDDG nastavit manuálně, malinko přidat na DRAM a vypnul jsem ještě amd cool and quiet. Bohužel jsou servery hry under maintenance, tzn. nemám to jak odzkoušet. Večer to zkusím a dám vědět, jestli to zabralo. Pokud ne, zkusím postupně měnit psu, gpu, cpu, ramky. Pokud to i tak vyhučí, koupím novou desku.

Kdyby někdo hledal řešení, tak mám zatím workaround. Manuálním nastavení frekvence CPU na 4200MHz, což není ideální, je tam ztráta výkonu, hlavně single-core a navýšení spotřeby v idle, ale je to stabilní. Zkusím s tímto problémem kontaktovat Gigabyte a AMD, případné řešení/odpovědi napíšu i sem, kdyby někdo řešil podobný problém. Každopádně, jako konečné řešení problému se stále jeví nákup nové mb+cpu+ram. :/