Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přepínání sítí W10

Když se chci ve W10 odpojit od LAN pevné sítě a připojit na WiFi, dělám to přes: Nastavení > Síť a internet > Změnit možnosti adapteru > Ethetnet Zakázat + WiFi Povolit a opačně. Nejde to nějakou zkratkou?

pro tazatele:
v té syntaxi doporučuju si všimnout jednoslovného pojmenování síťového připojení bez diakritiky, ulehčuje to život:

netsh interface set interface name="Ethernet" admin=disabled

ve win10 už je jednoduché pojmenování konečně default, ale po různých změnách instalace to nemusí platit, pak doporučuju vhodně přejmenovat (viz příkaz: ncpa.cpl)
a jedna slohopisná: bacha na správný tvar počítačových uvozovek. ostatně u jednoslovného pojmenování jdou vypustit.