Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor jako dárek

Krásný den přeji,
ráda bych tento rok koupila snoubenci nový monitor jako dárek k Vánocům, chápu že je ještě brzo a něco nového se může objevit na trhu ale zajímalo by mě, zda-li můžete nějaký doporučit.
Sama mám Dell Alienware (AW2720HF) ten už se nějaký ten měsíc neprodává a proto s výběrem jiné značky tápu.

Na PC preferuje hraní FPS her a sem tam se věnuje editaci fotek.

• Budget je max 11 500,-
• Nebráníme se žádné značce.
• Alespoň 144hz.

Za odpovědi Děkuji !

Ty jseš zase nejchytřejší, přitom napíšeš takovou blbost jako je kalibrace. To neudělá s budgetem do 11.000 Kč a snad nepovažuješ každého tazatele za blbce, který si nedokáže spočítat, že v dané finanční situaci bude muset dělat kompromisy.

A Wikan poradil maximum, co v té ceně může dostat. Parádní herní monitor s gamutem DCI P3 na +-95%. Aby ne, když to má 8bit + 2FRC.

Jistě můžeš namítat, že daný gamut se příliš nepoužívá a když, tak ve filmovém průmyslu a že to není 100% AdobeRGB na fotky, ale přitom je jasné, že tazatelce jde o kompromisní řešení a tenhle monitor ho nabízí velmi dobře. Herní monitor, který se dá použít i na práci s grafikou bez snahy o tiskový výstup, řekl bych, že dokonale splňuje zadání.

Tak jsem koukal i na recenze toho Dell G3223D: v závěrech se shodují, slušný herní monitor použitelný i pro tvůrce ("media creators"), nenabízí předvolené obrazové režimy, takže to logicky není pro tiskový výstup, musí si zkalibrovat ručně sám. A má otřesné HDR, takže pokud jde o sjíždění filmů v HDRku, tak tento rozhodně ne.