Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc se sám vypíná

Dobrý den všem,
už cca 5 dní řeším problém se svým počítačem. Vždy když zapnu jakoukoliv hru s jakkoliv náročnou grafikou, tak po chvilce (2 až 10 minut) zhasnou oba monitory a bedna začne dělat rámus tím, že nadměrně hučí. Když se to stalo poprvé, tak sem celý pc vypla a znovu zapla, ale načetl se pouze kousek plochy, přes celý monitor s velkými ikonami. Nebyl vidět kurzor, nebo jakýkoliv pohyb na monitoru (otevření Windows atd.), ale zvuky slyšet byli, jako by byl pc normálně načtený (info o aktualizacích, nalezeno nové zařízení apod.). Když se to stalo podruhé, tak se nacetlo pouze přihlášení, ale problémy okolo byli stejně, jako předtím. A když se to stalo potřetí, tak se obraz nenačetl vůbec. Pouze černá obrazovka a na ní pár barevných čárek. Již jsem zkusila vyměnit zdroj, zkusit nové kabely, prohledat soubory kvůli virům a nic z toho to nezměnilo. Neví někdo, co by s tom mohlo být? Budu moc ráda za každou radu. Děkuji.

Měnila jsi zdroj, takže na vině bude nejspíš grafika nebo základní deska. Tipuju grafiku. Zkus si někde půjčit na zkoušku jinou.
O značce zdroje se bohužel nezmiňuješ. Pokud je tam nějaký zdroj tipu Evolveo, Mercury, Eurocase atp. bude problém ve zdroji skoro určitě.

poškozený souborový systém na disku a s ním větev registrů díky vypínání pc za chodu.
celé to mohlo začít dělat třeba kvůli mizerné instalaci ovladačů, ta se u domácích samoadminů často vůbec nekoná.

naběhnout do nouzového režimu (nebo nabootovat z hirens64) a nechat zkontrolovat souborový systém - viz nástroje ve vlastnostech c:
v původních windows pak zjistit, které ovladače chybí ve správci zařízení, opravu začít reinstalací driveru chipsetu.

moment, teď jsem to dočetl až sem:

Pouze černá obrazovka a na ní pár barevných čárek

to vypadá, že se nějakému umělci zadrhl větrák u grafiky a upekl ji.
takže jestli má základní deska vlastní výstup na grafiku, přepnout monitor na ni.
dostaneš se do biosu? nebo taky nic nezobrazuje?

...prohledat soubory kvůli virům

tak to nakonec asi něco zobrazuje, i když děláš nesmyslné věci a z popisu není poznat, v jakém stavu ten pc teď je.