Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi zesilovač

Existuje jiná možnost jak zvýšit dosah wifi z routeru než použití extenderu? Třeba nějaká anténa se zesilovačem apod. Něco co by šlo připojit k routeru na anténní konektor. Našel jsem něco na Aliexpressu, ale nevím jestli to je opravdu určeno k účelu který potřebuji:
1005002558869681.html
Nerad bych si naběhl, tak se raději poradím.

v bytě nemá cenu to přehánět, jen si zvedneš rušení vlastním poškozeným signálem s odrazy a nemá to takový přínos.
hlavně je komunikace obousměrná, router potřebuje přijmout tvůj neposílený signál a když ten zůstane slabý, je ti to k ničemu.
v paneláku pak slušně zarušíš wifi sousedům a jestli má kdokoliv aplikaci typu "wifi scanner", riskuješ pokutu od čtú.

za cenu pokuty můžeš mít rovnou nejdražší řešení: pár powerline adaptérů až k tobě do brlohu, i s vlastním wifi.
https://www.suntech.cz/sitove-prvky-ethernet-powerline-230v_c2172253.html

hodně problematickým řešením je repeater cca v polovině přenosové cesty, věřím že se ti do něj moc nechce. nastavení nebývá dlouhodobě spolehlivé.

taky se dá natáhnout lan kabel podél zdí, až do signálem nepokrytého pokoje a tam dát další ap/router s více lan zásuvkami.

je škoda když řešíš signál wifi, že nepřiložíš orientační náčrtek s počty zdí, polohou router a vyznačením místností, kde je slabý signál.
stejně tak jsi zapomněl napsat, co máš teď za router.
a doufám, že to celé neděláš jen proto, že máš v brlohu za 4 zdmi přijímací usb miniadaptér bez antény.

pro představu o signálu a rušení by bodnul screen z nějakého toho wifi scanneru, třeba starší inssider: http://www.techspot.com/downloads/5936-inssider.html