Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Modrá smrt po spuštění

Ahoj,

po spuštění systému (W11) dostanu modrou smrt, pravidelně po cca. 1-10 minutách. Stop code: BAD_POOL_CALLER. První smrt mi to hodilo asi před týdnem, pak to běželo chvíli OK, dnes najednou začala padat každé zavedení systému.

Zkusil jsem PC rozmontovat - vyndat CPU, grafiku, ramky, zase nacvakat, zkontrolovat kabéláže atd.

V nouzovém režimu se spustí a běží, v event vieweru sem nic podstatného nenašel, až na kritickou karnel power z modré smrti a info o vytvoření minidumpu - vyčetl by z něj někdo zkušenější o co může jít?

Mám trochu podezření na grafu, protože při modré smrti je obraz částejně zozpadnutej (zeleno/červeno/modrá rejže dole na obrazovce) viz příloha.

Zítra zkusím najít starou grafu a vyzkoušet to s ní, případně si udělám instalačku win a zkusím je nechat opravit, v nejhorším čistou instalaci - do té se mi ale moc nechce, kdyby z toho dumpu někdo něco poznal, bylo by to super.

ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II
Ryzen 5600X
Kingston HyperX Predator 2x16GB DDR4 3600MHz CL17 (HX436C17PB3K2/32)
Corsair RM650x (80 PLUS Gold)
Corsair SSD 1TB Force MP600 NVMe PCIe M.2 Gen4
2x Seagate BarraCuda 2TB, 3.5" HDD, 7200rpm, 256MB, SATA III
ASUS Radeon RX 6800 TUF O16G, 16384 MB GDDR6

Díky MW

Na obrázek ses ani dívat nemusel, kód chyby sem vypsal hned v popisku .... tipy z MS supportu a googlu jsem zkoušel, ale něco je zcestné (žádné instalace nověho soft / driveru / biosu neproběhla), bod obnovení nebo odinstalovní aktualizací nechci spustit, protože mi to natuty crashne v průběhu a budu v háji uplně, chyby driveru jsem hledal v eventvieweru - vše se zdá ok, atd ... spíš mě zajímalo, jestli někdo pozná něco z toho dumpu.

bod obnovení nebo odinstalovní aktualizací nechci spustit, protože mi to natuty crashne v průběhu a budu v háji uplně

Jak to víš? Zálohované určitě máš, tak to rovnou přeinstaluj a máš klid.

Edit:Jestli to nemáš zálohované a máš tam důležité soubory, tak spusť nějaký LiveLinux z flešky a potom si vše důležité zálohuj.

Nainstaloval jsem napřed driver na chipset, pak LAN, WIFI, Bluetooth, Audio ... pak driver na grafiku, aktualizace systému.

Mám ale jiný problém, nyní mi nefunguje bluetooth, resp. po instalaci ovladaču se zobrauil v systému (možnost ho apnout, hledat zaříení atd.), ale pokud dám hledat zařízení tak mi to nenajde myš a klávesnici (Logi MX Key,Logi Vertikal MX).

Myš a klávesnice jsou samozřejmě v modu parovaní, na mobilu s androidem je vidím že se chtějí párovat. Zkoušel jsem odinstalovat zařízení bluetooth přes devmgmt.msc, restart, instalace ovladače (opět se zobrazilo v systému a správci zařízení), restart ... opět nevidím zařízení.

Pak jsem zkoušel změnit Zjišťování zařízení Blueroorh na Rozšířené, vypínat/zapínat, jiné zařízení najít (dal jsem párovat bedrátová sluchátka samsung)... spustit systémového poradce potíží se zařízením bluetooth.... nic nepomohlo, prostě nic nenajde.

Trochu mám podezření, že to bude HW problém na desce s adaptérem BT, proto to možná padalo do modré smrti .....

Možná na to založím nové vlákno....

Že by odešlo BT na desce se mně moc věřit nechce, ale vyloučit to nelze. Pořadí instalace máš správně. Po instalaci chipsetu restartovals PC a potom nainstaloval zbytek nebo vše najednou? Napadá mě ještě snad zkusit ze stránek výrobce nainstalovat starší ovladače. Celkem tam jsou tři. Pro Win 11 dvě verze.
https://www.asus.com/cz/motherboards-components/motherboards/tuf-gaming/tuf-gaming-b550-plus-wifi-ii/helpdesk_download/?model2Name=TUF-GAMING-B550-PLUS-WIFI-II

někdo v tom měnil grafiku?
jaké bylo pořadí instalace ovladačů - nebo jen winupdate?

ms k tomu nic moc užitečného nepíše: https://learn.microsoft.com/cs-cz/windows-hardware/drivers/debugger/bug-check-code-reference2

zkus: nirsoft bsod viewer, zajímavá je zvláště historie "caused by driver".

žádné instalace nověho soft / driveru / biosu neproběhla

máš snad zakázané automatické updaty ovladačů mrchosoftem?