Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem [HW] PC zostava pre fotografa do 10.000,- pomozete poskladat?

Dobry podvecer,

kamarat by si rad dal poskladat pocitac pre fotografa do 10.000 korun (s DPH). Nakolko ani on ani ja nie sme v HW zbehli, pytam sa tu, ci mozete poradit.

Preferencie:
» PC bude pouzivany na upravu fotiek (poloprofesionalny fotograf), k tomu odpovedajuci SW
» inak bude PC sluzit na browseovanie, video, nic narocne, najma hry nie
» cenovy strop je 10.000 korun s DPH + k tomu bude kupeny Eizo LCD moncl do 15.000 (vyber monitoru nie je predmetom otazky)
» neuprednostnujem Intel ani AMD, ide o cenu
» skor ide o spolahlivost komponentov a dostatocny (nijak oslnivy) vykon zostavy na danu pracu

PC potrebujem poskladat so vsetkym, CPU, RAM, MB, GK, zdroj aj case. Vopred dakujem za rady. :beer:

Zalezi jak bude delat velky fotky. Pokud bude konvertovat z rawu do tiffu a fotka bude mit pres 60mb, tak se na tom Athlon zadusi a pomalu chcipne. Mel jsem Athlon 2 jadro na frekvenci 2,6 a vymenil jsem to za Intel 2jadro na 3,0ghz a rozdil v rychlosti je nekdy i 5-8 nasobnej. Treba by AMD na stejne frekvenci jelo taky, ale ja uz bych si ho v teto dobe nekoupil, navic na stejne frekvenci ma tdp tusim 125W a Intel 65w. Mam to prave na fotky. AMD bych pockal az jak budou ty novy 4 jadra. RAM staci 2gb, mam sice 4, ale rozdil nepoznas, ale pokud pouziva PS, tak to poznas. Je to o neco rychlejsi a navic CS4 uz s tim ma nejak umet jeste lip pracovat, ale nerozumim tomu jak. Volal jsem kvuli tomu na tech. podporu dobe a neco takovyho ten clovek porad dokola mlel.

Já mam doma Atholna X2 na 2,2GHz , převádím RAW, dělám HDR, ukládám do 90Mb TIFu a nemám s tím žádný problémy.

To co říkáte o TDP není zcela pravda AMD a intel měří TDP jinak (TDP u AMD = maximální možný teoretický množství vyzářenýho tepla) nehledě na to že AMD má řadič pamětí v procáku což taky netopí málo. Když srovnáte teplotu AMD a intelu se stejným chaldičem při stejné zatěži vyjde vám to + - stejně.
Tohle je blbost srovnávat.