Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem K čemu vůbec kupovat drahou sestavu?

Za posledních 10 let vyšlo jenom pár kvalitních titulů.

Uznávám technicky zpracované a optimalizované hry jako je GTA V , Hitman a nebo RDR 2…

Jinak je herní průmysl celkem katastrofa.

Ubisoft svoje hry optimalizovat neumí a člověk může mít u Far Cry 6 například 3080tku a stejně má “jenom”

80fps.

Hogwards legacy je jeden velký průser a stuttering zaznamenalo mnoho high end sestav.

Tahle hra je co se tyče optimalizace další katastrofa.

K čemu je vlastně nabušená dělo sestava, když většina her není ani pořádně optimalizovaných a skoro žádné nevycházejí?

Cyberpunk další obrovský důkaz jak zalagovaná a zabugovaná hra to byla.

Mám RTX 4070 a celkem toho lituji, jelikož když otevřu oči, tak to už nejsou starý dobrý časy.

Ubisoft děla pořad stejné hry, Rocktar hrají ohledně nového GTA mrtvé brouky už skoro 10 let a nové herní pecky v nedohlednu. 😉

Jj, zlatý Didaktik, můj první počítač. Tam jsem si dokonce ve dvanácti nebo jedenácti letech vytvořil svou první jednoduchou textovou hru. Něco ve stylu Indiana Jonese od Františka Fuky, ten měl skvělé hry. Samozřejmě délkou a kvalitou někde úplně jinde, ale na začátečníka a malé děcko to myslím ušlo, protože to fungovalo.
Jenom škoda, že jsem tehdy neznal pojem zálohování i na jiném místě, protože jsem v 97. o všechny kazety přišel při povodních :-/

Já kupoval nabušenou sestavu, aby mi chodily rychleji překlady (a skutečně je to poznat a práce je mnohem pohodlnější).

Co se her týče, tak tam to není tak kritické, většina toho, co hraju, nějak jde i na stařičkém Atomu s integrovanou grafárnou, kvůli tomu bych neupgradoval :-)

"jenom" 80fps

Nikdy jsem neměl monitor >60Hz a nikdy jsem neměl dojem, že by nějaká hra neběžela (se zapnutým v-sync) naprosto plynule. Co může někomu připadat jako herní katastrofa, nedostatek kvalitních titulů, jiný to může mít naopak. Ne každého zajímají připitomělé multi střílečky, ne každý je honič čísýlka v levém horním rohu obrazovky.

Mně zatím moje sestava na plynulé hraní všech her ve vysoké kvalitě stačí. Až nebude, pořídím si zase nabušené dělo a zase vydrží x let.

A ty sis vlastně na svou otázku odpověděl v poslední větě. Proto, protože hry nejsou optimalizované, potřebuješ silnější stroj.