Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook zamrzl, a od te doby nejde zapnout.

Zdravím, mam tu jeden starsi MSI notebook, je stary cca 6 let, fungoval cele roky v poradku na práci. az posledni dny tak zamrzal, a musel jsem ho vypnout natvrdo, pak fungoval zase treba 4hodinky a zase zamrzl, ale dnes zamrzl, a kdyz jsem ho vypnul natvrdo, tak uz nejde zapnout. Aby jsem vysvetlil co znamena ze nejde zapnout, stisknu tlacitko na zapinani notebooku, rozsviti se diody, roztoci vetrak, ale MSI logo ktere se ukazovalo vzdy tak nikde, uz jen cerny obraz...

Co jsem zkousel:

Zkousel jsem notebook vycistit od prachu, vycistit zebra chladice.
Zkusil jsem dat jinou Ramku
Udelat CMOS Reset.

ale zadna reakce, pouze cerny obraz,to same i pres HDMI kabel, jen cerna obrazovka(diody sviti, vetraky se toci)

Nějaké navrhy? Děkuji.

Pravděpodobně zdechla základní deska.

Zkousel jsem notebook vycistit od prachu, vycistit zebra chladice.

To k ničemu nevede, nanejvýš noťáka poškodíš ještě víc. Ale zjevně tomuto notesu, co již delší dobu chcípal, už nic víc nemůže ublížit.

Zkousel jsem notebook vycistit od prachu, vycistit zebra chladice.

A procesor je teply kdyz ten notebook pustis ?

Zkus :
- Vytahnout baterii a pridrz napajeci tlacitko dobrych ~30s. Vloz baterii zpet a zapni ho znovu.
- Zapoj ten notebook bez baterie
- Pripojit externi monitor
- Zkusit jiny napajeci adapter
- Jestli ma DIMM slot pro RAM + napajenou RAM na MB, tak spustit bez RAM.
- V pripade ze pohotovostni LED ktera uvadi ERROR CODE blika, tak uved kolikrat a jak dlouho.
- Otevrit okno v pokoji a podivat se, jestli pod nim nikdo nestoji.

... problem muze byt i GPU. S takovym popisem za to muze v podstate klidne vsechno.