Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem levný notebook na hry

Zdravím,
chtěl bych se zeptat na rady ohledně pořízení notebooku pro dítě (8 let) na příležitostní hraní.
Měl by to být notebook hlavně z důvodu přenositelnosti a hraní na klávensici/myši (ne konzole).

Hry aktuálně primárně Minecraft a GTA 5

Cenově ideálně co nejlevnější.. do 10 000 asi nic nového moc sehnat nejde, tak dejme to,mu max 14/15 tis.
Případně šli byste do něčeho bazarového? Na co si tam dávat pozor?

Moc díky

V 8 letech? Pořiď mu kopačák nebo tenisovou raketu a běž s ním na hřiště ať si užívá prázdniny, bude to pro něj daleko přínosnější než sedět u počítače. S takovým přístupem, kdy chce mít dospělý chvilku klid se nedivím, že dnešní děcka pomalu neví, co je to sport a je to pro ně nuda. Zato moc dobře vědí co je Minecraft apod...
Na vlastní notebook nebo PC má ještě dost času.
Znám to z domu, když přijde návštěva s mladýma děckama a máme v plánu třeba grilovat. První věc co děcka chtějí je heslo na Wi-Fi. Okamžitě jim říkám, že neexistuje, ale že jim ho dám až pomůžou na zahradě nebo rozdělat oheň a až si opečou a pojí špekoně. Celkem to funguje a ve finále jsou všichni spokojení.