Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PopTray 3.2 - jak změnit kódování češtiny?

Ave. Uz se s tim je*u pul roku, ale az nyni me to na*ralo k nepricetnosti. Tahle nadhera przni cestinu - vsichni to znate - misto pismen s diakritikou to zobrazi broskvoviny (v tele zpravy /coz by ani nevadilo/, ale i v adrese odesilatele /coz sere moc/). V menu nastaveni jsem volbu znakove sady nenasel. Otazka: donutili jste to nekdo ke korektnimu zobrazeni? Pokud jo, jak?

Mám k dispozici jen starší free verzi Deplhi 6, v které to zkompilovat nejde. Takže bohužel. Ale tady na Poradně je několik profesionálních "Deplhářů", tak se třeba někdo z nich přihlásí. Ale ani tak nemůžu zaručit, že se tím problém s kódováním češtiny vyřeší.

Sakrys, vis ze je to asi ono? Stahl jsem to, nahradil puvodni cestinu, ted jen pockat na mejly od inkriminovanych osob (shopu). Diky moc :beer::beer::beer:

sice nevím která bije

Toz, je to mejlove bonzovatko (zobrazuje ti v systrayi doslou postu a pocet zprav). Vyzkousel jsem ruzne PopSeekery a PopPeepery, ale pouze tohle mi vyhovuje (svou intuitivnosti a jednoduchosti). Az na ten rozsypany caj (ale to se snad po reinstalaci cestiny vsakne).

Na vlamových češtiná se zabydlel nějaký šmejd, dříve tam nebýval,byly to pěkné strohé stránky bez zbytečných serepetiček.
firefox hlásí toto.

Podezřelá útočná stránka!

Webová stránka serveru vlamoxyz.cestiny.cz byla nahlášena jako útočná stránka a proto byla na základě vašeho bezpečnostního nastavení zablokována.

Útočné stránky se pokouší nainstalovat programy, které kradou vaše důvěrná data, používají váš počítač k dalším útokům, nebo jakkoliv poničí váš systém.

Některé stránky poskytují škodlivý software záměrně, řada z nich byla ale sama napadena a činí tak bez vědomí jejich vlastníků.

vim o tom, ale nevim, co tam muze byt, nic jsem nenasel, mam tam jen zaheslovane rar.exe se zmenou cz, mozna to antiviry spatne detekuji... Firefox 2x ani ie6 nic nerikaji, az verze firefox 3x a pak zname sunty jako avast.... eset nod taky nic nerika.... redakce tam taky nic nezjistila... tak asi vytvorit novou stranku a tuto smazat...
co se tyce poptraye, pouzivam jej a trosku jsem jej vuci ofic verzi poupravil. kodovani by bylo nejlepe resit s tvurcem programu, ostatni pokusy nenesou uspech, rval jsem se s tim a vzdal....

Dik za odpoved. Poptray (zatim - prijato cca deset mailu - a bez vyhrad) se zda byt konecne v poradku. Ad stranka: Pouzivam Operu a ta /sama o sobe/ zadne problemy v nacitani nevykazuje. Skuhra pouze Avast (musim ho /ci neco podobneho/ mit kvuli mejlum od mych zakazniku).

edit: Avast obcas skuhra i na bezinfekcni SN generatory (provereno na jinych PC bez Avastu, ale s jinymi scannery). Asi se mu tam neco nelibi ;-).