Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Error 0c000014c c:/windows/system32/config/system

Dobrý den,

Už asi 3 dny se mi na počítači ukazovala modrá obrazovka s tím, že se počítač nespustil správně, přičemž jsem zkusil vše a nic nepomohlo. Po té mi to vyhodili chybu c:/windows/system32/logfiles /srt /srttrail.txt. Zkoušel jsem veškeré návody v cmd, tovarko, obnovení systému všechno a nic nepomohlo. Neměl by někdo zde nějaký napadá jak toto opravit.?

Předem děkuji

https://www.youtube.com/watch?v=KyziiUG6hJQ

Může to být cokoli, Windows 11 to dělají vlivem toho, že jsou stále alfa verze a například se tohle stane, když přestane reagovat správce disků při formátování a skočí do modré obrazovky. Pokud je v PC více disků, tak obvykle stačí ostatní mimo systémový odpojit a naběhne to. Ten poškozený disk se pak musí přeformátovat v jiném PC s jiným systémem než Win11 a v jiném programu než správce disků. Následně se zase do toho původního PC může vrátit.
Pokud je problém se systémovým diskem nebo je v počítači jen jeden disk, tak viz to video nahoře.

"srttrail.txt" je soubor protokolu generovaný operačním systémem Windows, když selže oprava spouštění.
Chyba "Error 0c000014c c:/windows/system32/config/system" říká, že je poškozen systémový registr. Nejčastější příčina je vadný disk/chyba systému souborů, použití zázračného čističe/tuniče/urychlovače, napadený systém a další.
Čtivo/návod: https://www.auslogics.com/en/articles/fix-srttrail-txt-bsod-error-win10/

v tomto pripade bych spustil memtest z boot flashky, aspon hodinu.
pak bych nabootoval hirens64 pro kontrolu disku (souboroveho systemu) a vycteni smart hodnot (crystaldiskinfo).

v pripade ze disk je nejaky smejd - typicky kingston a400 - bych temi kontrolami ani neztracel cas a sel koupit normalni ssd/nvme disk.