Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nefunčkní Wifi

Ahoj všem :)

pořídil jsem NB Dell Inspiron 3511 ST: 983X8R3 z druhé ruky a mám tento problém

Vůbec nikde nevidím bezdrátové připojení k siti. Udělal jsem instalaci systému offline W10Pro (při kroku připojení k siti jsem v nabídce neměl žádné Wifi) a ani na už v nainstalovaném systému to nejde. V nastavení mi chybí ikona WiFi - to červené tam nemám https://prnt.sc/-qt8Z6E5Swiy

Tak jsem NB rozdělal a WiFi modul tam je a je i zapojený.

Nevíte zda je jediná možnost poškození buď antény nebo WiFi modulu. Jestli nexstuje ještě něco co vyzkoušet.

Všem děkuji za postřehy

systém jsem instaloval sám, tak by chyba být neměla

naopak, to je typická chyba domácích lam, které vůbec netuší, odkud přesně ty ovladače stahují/instalují.
(ano, cestu vidí třeba v historii prohlížeče)
ovladače se tahají skoro výhradně z webu výrobce základní desky. pokud je taháš odjinud (nedejbill klikáš na nějaký .exe), musíš hodně dobře vědět co děláš.

podle mě jsi běžný domácí instalatér, který neví nic, nechápe význam "vendor&device" a jen tupě kliká na stažené ovladače a čeká, co se náhodou trefí.

To sice ano, ale jak jistě víš, tak výrobce notebooku tam někdy dělá vlastní úpravy (něco oseká, nějakou součástku zamění za jiný typ, nastaví jiné takty atd...). Proto je vždy lepší stáhnout ovladače z webu výrobce notebooku. Výrobce toho notebooku to má otestované. Pokud tam dáš ovladače od výrobce desky, tak to taky může správně fungovat, ale ne vždy tomu tak je.

Jeden a ten samý model nb používá často moduly různých výrobců, je tedy třeba instalovat správný driver. Možná by nějaký invertární systém jako AIDA64 dokázal určit přesněji typ modulu, pokud jej uvidí.
Další možností samozřejmě je, že je modul vadný, nebo je tam vložen jiný, než tam patří a je zablokován v BIOSu.