Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Formátování ssd disku

Ráda bych se zeptala, zda u ssd disku, který má sloužit jako externí zálohovací disk (zejm pro zálohování fotek a videí) zvolit formátování NTFS nebo exFAT. PC mám s Windows, ale počítala jsem, ze ho občas připojím i do televize (pro přehrávání fotek) nebo jako flash disk na cesty. Velikost SSD je 1 TB.
Díky za radu

Mrkni jaký formát používá ta TV. Nebo ten disk můžeš naformátovat přímo v Tv a nemusíš to dohledávat. Jinak viz. DSA. Pokud to má být disk na zálohování, tak připojit k PC na nezbytně dlouhou dobu a nakopírovat na něj soubory, které chceš zálohovat, poté ho odpojit a disk uložit na bezpečné místo. Na multimédia pořiď druhý disk. Záložní disk prostě není dobré používat i na jiné věci než na zálohy.

jedna věc je spoléhat na zálohovací disk,
a druhá je strkat tento disk s cenným obsahem do jakéhokoli usb a při každém odpojení disku za chodu tak riskovat kompletní ztrátu dat.

zálohy patří na jeden disk, pečlivě střežený a vždy ručně bezpečně odpojovaný (to u tv vůbec není možné, ve windows ms tu ikonu úmyslně schovává, protože je idiot).
bezcené tv seroše patří na úplně jiný disk, ztráta jeho dat nikoho nemrzí, počítá se s ním a zformátuje se znovu.