Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CPU ryzen 7800x3D a chladič

Arctic P12 Max, 120mm Průtok vzduchu (CFM): 81,04
Arctic BioniX P120 - 120mm, šedý růtok vzduchu (CFM): 67,56
Cpu chladič Be quiet! Dark Rock PRO 4 1x Silent Wings 3 120mm PWM,, 1x Silent Wings 135mm PWM mají cca jen 50CFM.
Pokud se místo těch původních ventilátoru osadí ty, které sem dal nahoře zlepší to nějak chladící účinek? Nebo to nemá vůbec žádný význam?
Dík za zkušenosti a info

To co tady píšou, jako sorry, ale není to pravda.

Průtok vzduchu ventilátorem má zásadní vliv a jestli to je 80 ku 50, tak ten vliv bude pořádný a teploty půjdou dolu.

Ještě počkej ale, ještě jedna věc tě může zajímat. :-)

Ten průtok vzduchu je měřen na maximu a není lineární!

Takže například budeš chtít, aby ventilátory, pokud možno běžely tiše a moc nehlučely, tak je dost pravděpodobné, že Arctic bude mít při takovém chodu průtok třeba 35CFM a Bequiet třeba 33CFM, no a v tu chvíli to už poznat nejde. Dokonce bych si i tipnul, že to možná bude i obráceně a bude na nějaký střední hladině klidně ten ventilátor od Bequiet lepší.

Za ozkoušení nic nedáš, teď v létě je na takové pokusy vhodná doba, ale pokud se s tím nechceš plácat a máš nasazen ventilátor od Bequiet a procesor se nepřehřívá, tak bych to nechal, jak to je. To už je na tobě.

Takže myslíš, že u těch ventilátoru by bylo místo 75 stupnů třeba 72 cca? Vnitřní senzor ukazuje cca 85 stupnů, když se ale ventilátory cpu sníží pod 50% jde to víc nahoru a hlavně to nepadá dolů, při ventilátorech na 100% teploty klesají. Zvlášst jak říkáš tedka když je teplo. Až bude chladněji bude účinek asi ještě větší, když bude chladněji a ne přes 30 stupnů.

Arctic P12 Max - 3300 RPM = 81CFM
Arctic Bionix P120 - 2100 RPM = 67 CFM
Bequiet SILENT WINGS 3 - 1450 RPM = 50 CFM

Pod 600 RPM jsou 120mm ventilátory neslyšitelné, pokud to teda není nějaký odpad. Okolo 1000 RPM to jemně švitoří, nevnímáš to. 1500 RPM už je slyšet, 2000 RPM je hlučné a 3000 RPM už bude slyšet i ve sluchátkách, pokud to nepřehlučíš hudbou.

Za mě teda nechat Be Quiet, ale pokud nasadíš P12 Max a pojedeš to na těch 3300 RPM, tak minimálně 5 stupňů půjde dolu, pokud tam máš rozumnej průchod ven z bedny. Pokud nepojedeš stejnej ventilátor i na skříni vzadu na stejných otáčkách, tak tenteplý vzduch zůstane ve skříni a moc si nepomůžeš.

Tak i to by bylo dobré. I7-6700k tak to byla jiná liga. Tak do 70 stupnů, ale taky výkon úplně někde jinde. Prostě si musím zvyknout na vyšší teploty u amd a 3d verze, hlavně tedy uvnitř čipu. Intel byl starší a nemá tolik senzorů.
Uvidím a pak napíšu.

Jo, 8 jádro no. Takhle to máš se všema. Já měl i7-6700 a někdy jsem měl pocit, že nehřeje, ale chladí. :-)

To se u AMD nestane, ale byl jsem u kámoše s i7-10700 (Kometa) a chladič jako já (fera) a tam, kde já mám na Ryzenu 5800X 77 stupňů, on má 88 stupňů. Takže jak vidno, ještě zlatý AMDčko. ;-)

Tak ty 2 ventilatory foukají tedy o dost více než be quiet. Jen musím vymyslet jak to uchytit. Svorka od bequiet nepasuje. A dívam se, že v obchode moc nejsou ventilátory 120×120×22 či měně. Nevíte o nějakem? Nebo 135×135×22.
Nebo zkusit koupit Be quiet! Silent Wings PRO 4 PWM.
Prej se to dá upravit na cpu chladič.
Ještě mohu zkusit vytáhnout svorky ze starého pc. Tam jsou jiné. Dík za info
Ale stejně co se dívám tak ty pod 25mm mají nic moc výkon. Tedy výška pod 25mm.
Stejně dúležitější je ten první ventilátor než ten druhý ne?

Tak už to mám sundal jsem antivibrační položky a vzal ještě delší spony na ventilátor, naštěstí má dvoje. Jedny jsou menší a druhé větší. A uprostřed cpu chladuče nechám ten bequiet, stejne ani jiný tam nedám. Teploty jsou o něco lepší. Zatím dobré, na to že v místnosti je cca 25, jinak je 20 a to zase klesne.
Jen nevím ono když je ventilátor zapojený cpu fan a cpu opt to nejde zvlášt nastavit v biosu? Já tam vidím jen jedno. Dík za info.