Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Povolení multicast IP adresy firewall

Ahoj všem,
potřebuji použít program DIGI Device Discovery měl jsem povoli port udp což jsem ve windows firewallu udělal ale chce to ještě povolit ip multicast 224.0.5.128.
Mám windows 11

úryvek z návodu programu:

the Digi module used for Ethernet connectivity supports Digi's ADDP (Advanced Device Discovery Protocol). ADDP
uses UDP port 2362 and a multicast IP address of 224.0.5.128. You will need to enable these on your firewall for the
ADDP protocol to work for the device discovery utility.

Pokud jen potřebuješ nastavit zařízení od Digi, nejjednodušší je dočasně vypnout firewall, zdetekovat zařízení, poznačit si jeho IP adresu a firewall zase nahodit.
Alternativně můžeš ve firewallu povolit vlastní aplikaci, ale pro jednorázové použití si myslím, že vypnout na chvíli firewall v domácí sítoi ničemu neuškodí.