Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučení Wi-Fi routeru

Dobrý den, chtěl bych poprosit o doporučení Wi-Fi routeru, který by nahradil současný Tenda F3.

Domácnost nám jede na optice 100/100 mbit/s, po kabelu takové rychlosti spolehlivě dosáhnu, přes Wi-Fi síť se ale dostanu pouze tak na 40-50 mbit/s ikdyž stojím na 2m od Wi-Fi routeru, ve vzdálenějších místnostech (především přes panelové stěny) se rychlost snižuje až zhruba k 15 mbit/s.

Doporučíte mi někdo nějaký osvědčený Wi-Fi router s kvalitnějším signálem? Děkuji

i když si pořídíš normální značku místo shitu tenda, nemáš úplně jistotu, že dosah bude výrazně lepší.
spoléhat v paneláku na wifi s rušícími sousedy okolo sebe je dost optimistické.
ti lepší tazatelé s wifi problémy sem strčili náčrtek se zdmi, s popisem umístění routeru a kutlochem kde není signál.

dá se natáhnout kabel z routeru až do nepokrytého pelechu za 3 zdmi (s o to silnějším rušením od sousedů) a tam zapojit další ap s jinak pojmenovanou wifi sítí. jen je třeba počítat s tím, že druhé ap stojí totéž co router.
kde není možnost tahat kabel, dá se nahradit párem powerline, aspoň 1000mbit.

s rozumným routerem jde wifi rozšířit o systém mesh, je to ještě dražší než jedno ap. ale od tendy bych nechtěl nic složitějšího než průpisku.

stará tenda umí jen n-pásmo, které obsluhuje zoufalý cpu lowend realtek (srovnatelný s historickou mrtvolou wr841).

už routery s normou ac by měly znamenat zlepšení ve výkonu = průchodnosti routeru i při více klientech.
začaly používat 2jádrové procesory a multitasking s obsluhou wifi jim šel líp. při rozumné vzdálenosti se využilo i druhé 5ghz pásmo. a technologie "mimo" umožní lepší zaměření antén místo všesměrového vysílání (prý).

tplink ax23 je osekanou verzi ax20, ten bych volil já, kdybych šel dnes nakupovat. každopádně proti odpadní tendě jsou zlepšením oba dva.
wifi-ax přináší možnost lepšího zabezpečení wpa3, další vylepšení spojení "mimo", měla by zlepšit průchodnosti na 5ghz, ale googlit či wikipedit se mi to nechce.

(srovnatelný s historickou mrtvolou wr841)

Ta mrtvola ale stále funguje bez problémů :-) Nesrovnával bych kvalitu těch dvou značek.
Tenda je odpad už od vydání do prodeje, WR841 ale alespoň funguje dlouhou dobu jak potřebuju a bez problémů. Mrtvola to ještě není, ale důchodce určitě ano :-)
Na občasné brouzdání po internetu v pergole nebo přehrávání hudby u bazénu stále postačuje. A to máme bazén cca 20metrů od AP přes zateplenou zeď.
Dokud bude fungovat jak potřebuju, nemám důvod měnit za novější typy. Nic to nepřinese.

lukas mluvil o zahradnim doziti, tam je to za nulovou porizovaci cenu (vyrazeny kram) v poradku.

samozrejme domu uz nic takoveho nepatri, tam je minimum ac wifi, i kdyby jen kvuli 2core.

venku obvykle neresis gigabit wifi pripojku: pokud ano, nepotrebujes se tu ptat a vis, ze stary wr841 nevyuzijes.