Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RadiaCode-102 - ma nekdo?

Mate nekdo Radiacode-102 nebo podobny gama scintilator? Prave mi prislo a hraju si s nim, a trochu me mate vysledek spektralni analyzy, protoze nejvetsi spicky jsou v oblastech, ktere pripominaji vyhorele palivo :)
Neb jsem v Jihlave, cekal bych hlavne bezne izotopy z rozpadu uranu apod, ale co tady proboha dela I-131 (!), Ba-133, Eu-152, Lu-177/176, Sm-153 a dalsi?
Ze bych to cetl blbe?

Dik!

Dobrý den,
bohužel nemám, ale možná je jen rozkalibrovaný. Zkuste přiložit nějakou draselnou sůl (KCl, K2SO4, to je jedno) a podívejte se, zda je vrchol na 1460keV. Nebo něco jiného, kde znáte složení. Také uvažuji o RC-102, je to asi nejvýhodnější, co se dá sehnat.

Zkusil bych radši celý pytel, některá hnojiva, jako např. superfosfát, obsahují i trochu U, ale spoléhat se na to nedá. Hodí se to vědět pro případ, že ve spektru bude něco, co tam "nemá být".
A jestli se mohu zeptat, nebyly s nákupem RC nějaké potíže?

Uplne bez problemu, akorat to posilaji Fedexem... ale pokud zvladnes Fedex, tak to mas za par dni doma. Posilaji to z Kypru, takze zadne celni rizeni apod.
Mam kus smolince, ale pri rychlem testu mi to furt ukazovalo dost I-131 a lanthanoidu, ale zkusim to znova behem par dni.