Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavba PC s PCIe-X

Dobry den,
chtel bych ted postavit system na motherboardu, ktery by byl sam o sobe usporny, ale jeste porad by mel PCI express. Je mi tu nekdo schopny hodit desku, ktera by byla micro nebo nano ATX nebo ITX, ale porad mela PCIe-X 16 ? Nebo dnes, co se jeste prodava ma nejmensi form factor a porad ma jeden plny PCIe-X16 na grafiku?
Dekuji E

Jen bych upozornil že snaha o rozměrově čím úspornější počítač s plnohodnotnou grafikou koliduje s prostorem pro její chlazení - potřebným airflow. Ne že by nešlo mít miniITX a v tom trochu solidní grafiku - ale počítejte že stejně potřebujete prostor aspoň o velikosti 3 slotů (min. 2 sloty grafika a nějaký prostor pod ní) - a stejně se to bude ještě chladit blbě.