Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Android studio teplotní čidlo

Zdravím
Nemám co dělat a proto se hraji :-) na youtube jsem si našel https://www.youtube.com/watch?v=JKuTnuUsKOI&ab_channel=SarthiTechnology kde to čte teplotu bohužel jen na emulátoru ale na fyzickém telefonu to ukáže Temperature Sensor is not Avaliable jak to nastavit aby to nějaký ten vnitrní teplotní senzor aby nějakou teplotu přečetlo? díky

To je ale teplota baterky a ne okolí.

IntentFilter ifilter = new IntentFilter(Intent.ACTION_BATTERY_CHANGED);
Intent batteryStatus = context.registerReceiver(null, ifilter);

int temperature = batteryStatus.getIntExtra(BatteryManager.EXTRA_TEMPERATURE, -1);
if (temperature != -1) {
    float celsiusTemperature = temperature / 10.0;
}
package cz.vs.teplota;
//https://www.youtube.com/watch?v=JKuTnuUsKOI&ab_channel=SarthiTechnology
import android.content.Context;
import android.content.Intent;
import android.content.IntentFilter;
import android.hardware.Sensor;
import android.hardware.SensorEvent;
import android.hardware.SensorEventListener;
import android.hardware.SensorManager;
import android.os.BatteryManager;
import android.support.v7.app.AppCompatActivity;
import android.os.Bundle;
import android.widget.TextView;

public class MainActivity extends AppCompatActivity implements SensorEventListener {
    private TextView textView;
    private SensorManager sensorManager;
    private Sensor tepmSensor;
    private boolean tenperature;
    private float tem,celsiusTemperature;

    @Override
    protected void onCreate(Bundle savedInstanceState) {
        super.onCreate(savedInstanceState);
        setContentView(R.layout.activity_main);
        textView = findViewById(R.id.textViwer);
        IntentFilter ifilter = new IntentFilter(Intent.ACTION_BATTERY_CHANGED);
        //Context context = null;
        Intent batteryStatus = this.registerReceiver(null, ifilter);

        int tem = batteryStatus.getIntExtra(BatteryManager.EXTRA_TEMPERATURE, -1);
        if (tem != -1) {
           float celsiusTemperature = (float) (tem / 10.0);
        }
        sensorManager = (SensorManager) getSystemService(Context.SENSOR_SERVICE);
        if (sensorManager.getDefaultSensor(Sensor.TYPE_AMBIENT_TEMPERATURE) != null) {
            tepmSensor = sensorManager.getDefaultSensor(Sensor.TYPE_AMBIENT_TEMPERATURE);
            tenperature = true;
        } else {
            textView.setText("Temperature Sensor is not Avaliable");
            tenperature = false;
        }

    @Override
    public void onSensorChanged(SensorEvent sensorEvent) {
        //textView.setText(sensorEvent.values[0]+" °C");
         textView.setText(celsiusTemperature + "C");
    }

    @Override
    protected void onPostResume() {
        super.onPostResume();
        if (tenperature){
            sensorManager.registerListener(this,tepmSensor,SensorManager.SENSOR_DELAY_NORMAL);
        }

    @Override
    protected void onPause() {
        super.onPause();
        if (tenperature){
            sensorManager.unregisterListener(this);
        }

    @Override
    public void onAccuracyChanged(Sensor sensor, int i) {

    }

ještě je tam někde chyba pořád to ukazuje Temperature Sensor is not Avaliable" na fyzickém mobilu :-( díky

Protože to pleteš dohromady s původním kódem, který ve tvém případě vůbec nedává smysl.
Smaž všechny metody kromě onCreate a tu uprav následovně:

@Override
protected void onCreate(Bundle savedInstanceState) {
    super.onCreate(savedInstanceState);
    setContentView(R.layout.activity_main);
    textView = findViewById(R.id.textViwer);

    IntentFilter ifilter = new IntentFilter(Intent.ACTION_BATTERY_CHANGED);
    Intent batteryStatus = this.registerReceiver(null, ifilter);

    int tem = batteryStatus.getIntExtra(BatteryManager.EXTRA_TEMPERATURE, -1);
    if (tem != -1) {
       float celsiusTemperature = tem / 10.0f;
       textView.setText(celsiusTemperature + " °C");
    }