Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Síťový kabel ethernet

Dobrý den,

prosím, dokáže mi někdo z vás vysvětlit, proč počítač zobrazuje po připojení síťového kabelu že není připojen, ale když síťový kabel připojím do routeru a z něj vyvedu do PC, internet normálně funguje, jak je to možné, to co je za metrix?
Podotýkám že síťový kabel (přívodní do routeru/PC) vychází z modemu a musí fungovat i bez routeru.

Předem děkuji za odpovědi.
laca

Domnievam sa, že:

1: modem má externú IP adresu, ktorú mu pridelil poskytovateľ
2. vynechaním routra, nemá PC správnu IP adresu a DNS - treba to v PC správne nastaviť - údaje Ti poskytne poskytovateľ internetu

priame zapojenie modem -> pc je možné, avšak sa nedoporučuje...

jestli ma modem pevnou adresu a neobsahuje dhcp, potom se tvuj pc s dhcp nema k cemu pripojit.

kdyz zapojis router, muzes se podivat do jeho nastaveni wan/internet strany, z toho bys mohl poznat nastaveni modemu.

mas jeden jediny rozumny duvod, proc spatne zabezpeceny pc s windows cpat primo na internet, bez predrazeneho routeru?
chapes co delas?

vychází z modemu a musí fungovat i bez routeru

Z modemu to urcite fungovat nemusi. Modul moduluje, router rutuje.
Jestli jsi dostal od poskytovatele modem + router, pochybuji ze ma modem dynamic host aby ti vubec pridelil IP, to dela zpravidla router.