Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno CSS - pozadí / pravý okraj u elementu PRE

Mám porůznu spoustu výpisů nějakých příkazů a tak, nastylovaných pomocí

<pre>
   cosi
   kdesi
   kudysi a jak
</pre>

s černým pozadím a bílým písmem (protože je to děsně kool), ale většinou to je pár znaků max. slov a pak strašlivě dlouhé nic s černým pozadím.

Dalo by se to nějak jednoduše nastylovat, aby ten prvek jenom obalil ten text a končil za posledním znakem (tady za slůvkem jak)?

Tady je ukázka
a tady druhá

Řešení:

Jinde jsem dostal nějaké nápovědy a zatím jsem vylaboroval tohle, co dělá to, co od toho chci.

width: auto;
white-space: pre;
overflow: auto;
max-width: fit-content;

Já bych to celé obalil do div a asi nedělal <pre>. Div bych si nastyloval jak chci (asi i zalomil řádky). Něco jako třeba:

<p>Chci použít <cite>74HC279</cite> 4x S-R hradlo, ale KiCad pro něj nemá symbol, takže si udělám vlastní podle <a class="reference external" href="https://forum.kicad.info/t/kicad-7-beginners-guide-to-personal-symbol-and-footprint-libraries/38738">návodu</a>. Nejdřív založím knihovnu:</p>
<div style="background-color: black; color: white; padding: 8px>
cd GIT-sortme portage-tools-new-repository.sh
-u sortme KiCad_parts &quot;Součástky pro KiCad&quot;
HW/cd ~/GIT-sortme/HW/KiCad_parts
#mkdir Symbols mkdir Footprints
</div>

No jednak je pro ukázky (předformátovaného) kódu mnohem vhodnější tag PRE s třídama code a literal-block než nějaký anonymní DIV, notabene bez jakéhokoli zařazení, zato s vypsanýma atributama,
druhak mi to tak generuje docutils z

Chci použít `74HC279` 4x S-R hradlo, ale KiCad pro něj nemá symbol, takže si udělám vlastní podle `návodu <https://forum.kicad.info/t/kicad-7-beginners-guide-to-personal-symbol-and-footprint-libraries/38738>`__. Nejdřív založím knihovnu:

.. code::

	cd GIT-sortme
	portage-tools-new-repository.sh -u sortme KiCad_parts "Součástky pro KiCad" HW/
	cd ~/GIT-sortme/HW/KiCad_parts
	#
	mkdir Symbols
	mkdir Footprints

( a sice bych to mohl z lepší verze následně přepsat na horší, ale jaký by to mělo smysl? )

a zalomení řádků ?!?!? aby to jako ztratilo smysl docela? To už si vážně děláš legraci ...
V lepším případě bych dostal chybové hlášky o chybějících parametrech a neexistujícíh příkazech, ale mnohem pravděpodobněji by to udělalo něco jiného s defaultními hodnotami a navíc bych dostal i naprosto nečekanou aktivitu nádavkem

Odpovídal jsem na toto:
"Dalo by se to nějak jednoduše nastylovat, aby ten prvek jenom obalil ten text a končil za posledním znakem (tady za slůvkem jak)?"
Nevím, jaké je další použití a každý má svůj styl práce, nic nikomu nevnucuji. Ale možná i stačí, vymazat za posledním znakem prázdné místo.