Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DRUPAL 7 - v bloku výpis z vlastní tabulky v databázi

Dobrý den vespolek,
snažím se na webové stránky s DRUPALem 7 do jednoho bloku napsat nějaký PHP kód a v něm využít napojení na databázi a z ní vytáhnout a vypsat údaje.
Nicméně nedaří se.
Ostatní jakž takž funguje a s obtížema si poradím, ale tohle ne trápí.
Nejsem až tak zdatný programátor, ale pár kousků PHP napíšu, jenže toto je zřejmě nad mé síly.
Podle všeho půjde o problém že neznám API (pokud je to jinak opravte mne).
Takže pokud by mi byl někdo schopen a ochoten poradit budu moc rád.

Jde o klasiku:

<?
@$link = mysql_connect ("server","databáze","heslo") or die ("Nepovedlo se připojit k serveru!!");
  @$db = mysql_select_db("databáze", $link) or die ("Nepovedlo se  najít databázi!");
 $query = "SET CHARACTER SET cp1250";
 MySQL_query($query,$link) or Die ($query);
$query1 = mysql_query("SELECT * FROM $tabulka WHERE ($dila $oblasti(cyklus = 'konias')  && (slovo LIKE 'A%' || slovo LIKE 'a%' )) ORDER BY slovo ;");
while($rec = mysql_fetch_array($query1)) {
echo '&diams;'.$rec["slovo"].' - '.$rec["pojem"].'
      <br>
';
} //konec while
?>

Moc děkuji

Jde o kaskádu podmínek, ale být to nemusí, jde mi jen o napojení na databázi a vypsaní tabulky.
Stejně to patrně osekám na nezbytné.

<?
if   (!$dilo){$podle_dila="";
              $vsechno='?';  }
else         {$podle_dila='&dilo='.$dilo;
              $vsechno='?dilo='.$dilo;  }

if (!$oblast){echo '<li  class="active"><strong>'.$jazyky["vsechno"].'</strong></li>';}
else         {echo '<li><a href="' .$vsechno. '&oblast=""">'.$jazyky["vsechno"].'</a></li>';}

if ($oblast=="biologie"){echo '<li  class="active"><strong>'.$jazyky["biologie"].'</strong></li>';}
else                    {echo '<li><a href="?oblast=biologie' .$podle_dila. '">'.$jazyky["biologie"].'</a></li>' ;}

if ($oblast=="historie"){echo '<li  class="active"><strong>'.$jazyky["historie"].'</strong></li>';}
else                    {echo '<li><a href="?oblast=historie' .$podle_dila. '">'.$jazyky["historie"].'</a></li>';}

if ($oblast=="knihy"){echo '<li  class="active"><strong>'.$jazyky["knihy"].'</strong></li>';}
else                 {echo '<li><a href="?oblast=knihy' .$podle_dila. '">'.$jazyky["knihy"].'</a></li>';}

if ($oblast=="postavy"){echo '<li  class="active"><strong>'.$jazyky["postavy"].'</strong></li>';}
else                   {echo '<li><a href="?oblast=postavy' .$podle_dila. '">'.$jazyky["postavy"].'</a></li>';}

if ($oblast=="realie"){echo '<li  class="active"><strong>'.$jazyky["realie"].'</strong></li>';}
else                  {echo '<li><a href="?oblast=realie' .$podle_dila. '">'.$jazyky["realie"].'</a></li>';}

if ($oblast=="zemepis"){echo '<li  class="active"><strong>'.$jazyky["zemepis"].'</strong></li>';}
else                   {echo '<li><a href="?oblast=zemepis' .$podle_dila. '">'.$jazyky["zemepis"].'</a></li>';}

if ($oblast=="jine"){echo '<li  class="active"><strong>'.$jazyky["jin"].'</strong></li>';}
else                {echo '<li><a href="?oblast=jine' .$podle_dila. '">'.$jazyky["jin"].'</a></li>';}

if ($oblast){ $oblasti='(oblast=\''.$oblast.'\') &&';}
if ($dilo){ $dila='(dilo LIKE \'%'.$dilo.'%\') &&';}

?>