Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Modem k internetu O2 - 250Mbps

Zdravím,
k O2 spolu jsem dostal internet za 80Kč o garantované rychlosti 250Mbps - vedeno pomocí pevné linky. Doporučíte k tomu nějaký vhodný modem, který bude tuto rychlost zvládat? Nechci nic za 5k, ale modem v dostupné cenové relaci. V hledáčku mám tento: https://www.alza.cz/tenda-v12-wireless-ac1200-d6961811.htm , ale síťařina je pro mě španělská vesnice.

Díky za tipy, informace, rady.

pravděpodobně ti do bytu přivedou kablík s konektorem rj11, to je ti k ničemu.
u o2 poptávej jejich zmíněný terminátor - cenu a vlastnosti netuším, ale můžeš za to zapojit svůj normální router a hlavně na jiném místě, než v rohu bytu u dveří.
tendy chcípají samy, ta patří do odpadu. spíš něco jako ax20.

Tak nakonec jsem terminátora nebral - je to pouze k pronájmu od CETINu za 90Kč měsíčně - technik od CETINu zavedl zásuvku až kam jsem potřeboval a nakonec to vyřešil modemem TP-Link Archer VR2100. Instalace proběhla v pohodě a internet zatím šlape tak, jak má, takže uvidíme, co budoucnost přinese.

Přípojku mi instaloval technik od CETINu. Co jsem zjistil, bonding využívají pouze na adresách, kde požadované rychlosti nedocílí jedním párem drátů. Každopádně mám přípojku zakončenou pouze modemem bez terminátora a rychlost reálných 240mbps. Možná v tom hraje roli to, že mám cca 100 metrů od baráku, čili velmi krátká dráha vedení pevné linky. Ale možná střílím od boku, tohle je myšlenka optikou selského rozumu.

Jinak zde přikládám instruktáž k instalaci přímo od O2, která se do ruky dostala mě.

https://www.o2.cz/podpora/internet/zapojeni-technologie-dsl#tabs-a159465-a159466