Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přestavba pc

Ahoj, chtěl bych poprosit o menší pomoc. Chtěl bych přestavit pc a potřeboval bych poradit, jestli by v pc mohlo něco zůstat, nebo co v případě vyměnit/dokoupit, aby to vše spolu ladilo.
Chtěl bych kupovat pravděpodobně GPU RTX 3070/Ti a nějaký alespoň 27" palcový monitor FullHD/2K, který zvládne minimálně 144hz. + ramky bych chtěl určitě 32 GB, tak jestli se dají
dokoupit jiné 16GB, nebo jestli koupit nové 2x16GB.
A určitě bych chtěl zachovat ssd disk.
Počítač by byl převážně na hraní her, převážně náročnějších online her.
A chtěl bych se točit asi okolo 30 000kč bez monitoru, pokud by to šlo.

Moje sestava:
MB: ASRock z370 Extreme4
CPU: Intel core i5 9600k (chlazení Arctic Freezer 33 eSports Edition White)
GPU: Nvidia GeForce GTX 1050 TI 4GB
RAM: Crucial Ballistix Sport LT Grey 16GB (2x8GB) DDR4 3000
Zdroj: Evga 650w gold power supply
Case: Middle tower Zalman Z3 Plus white
Ssd: M.2 Samsung 970 EVO 500GB
+ nějaké staré hdd.

Děkuji předem

Úplně nejlevnější upgrade je koupit RTX 4070. Vyměnit grafiku. To je za cca. 16.000 Kč

Pokud bys chtěl upgradovat dál, tak:

deska ASUS TUF GAMING B550-PLUS
procesor AMD Ryzen 7 5700X
to máš dalších necelých 8.000 Kč

No a rozšířit úložiště bys mohl o druhé SSD: například Kingston KC3000 minimálně 1TB.

Taky by se daly vyměnit paměti za 2x16GB nebo jestli jsou současné Single RANK, tak je zkusit doplnit ještě jedněma SR 2x8GB, někdy jsou potíže s kompatibilitou.

Díky moc za radu, koukal jsem i na složení níž, ale tam bych určitě vyměnil grafiku i ramky, takže použiji pravděpodobně tuto základovou desku co píšeš ty, jelikož ta níže nemá 2x M.2 slot, což bych ocenil.
Grafiku asi MSI, jen nevím jestli nechat case co mám, nebo kupovat např. tu co dal do sestavy kolega níž, jelikož tu co mám, tak se málokdy dostanu nad 70 stupňů cpu a gpu a vím, že občas si někdo stěžuje
na to, že case je k ničemu.

Poskládal to dobře?

Zdroj se ti nelíbí, grafika se ti nelíbí, asi to moc dobré není. Ikdyž teda zdroj modulární ve skutečnosti je. Pevně přidělané jsou kabel 24 do desky, kabel 4+4 pro procesor do desky a kabel 6+2 do grafiky. Ty každopádně využije. Zbytek je modulární. Zdroj je teda zcela OK.

S grafikou souhlasim, tahle není žádný zázrak, sice chladící výkon ok, ale poměrně hlučné.

Za mě tam není dobře zvolená paměť, protože když už má brát novou, tak rozhodně DDR4 3600.

A u desky pozor, jestli používá klasická sluchátka na Jack, tak zvukový kodek je tragicky zastaralý ALC 892. Takže taky žádný zázrak.

Díky moc, tak windows mám na SSD, takže to použiji i do tohoto pc pravděpodobně a určitě z toho co si poslal něco použiji, ale jak jsem psal výš, tak základovou desku použiji určitě tu nahoře a použiji jinou grafiku a ramky.
Ale děkuji aspoň za nějaký nástřel, teď si jen pár věcí pozměním a bude to. :D A starý pc určitě rozprodám, jelikož by se na něj jen prášilo, jediné co si nechám bude asi monitor, abych ho mohl mít jako druhý na práci např.