Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Paměti hyperx

Dobrý den chci se zeptat proč mi nejedou RAM ddr4 Kingston hyperx 2666 cl16 ta prvovýroba než to spadlo pod HP BIOS najede v pohodě ale hned při bootování systému najede modrá smrt a noví Fury jedou v pohodě.

DESKA GIGABYTE h510m H rev 1.7 verze BIOS f16

Procesor Intel i5 11400f

Děkuji za odpověď.

zkousis tam mix nejakych ramek, nepises presne jakych.
typ ti vypise treba cpu-z, ty co nejedou vyctes ze stitku.

co nikdy neni dobry napad: na maximalnim taktu co deska s cpu umi osazovat vsechny 4 sloty, a jeste k tomu ruznymi moduly.

cpu 11gen. by ti měl jet s paměťmi až 3200mhz, ale rozhodně bych je necpal do 4 slotů:
https://www.mironet.cz/mushkin-essentials-32gb-2x16gb-3200mhz-ddr4-dimm-pc43200-cl22222252-12v+dp473219/

ty máš matx desku jen se 2 dimm? já z tvého dotazu usuzoval, že zkoušíš najednou staré i nové ramky.
pak nedává smysl, co se změnilo, když staré ram najednou přestaly fungovat. někdo vyměnil procesor a zapomněl se zmínit? no to už je jedno.

Deska je na 2 ramky původně tam byla jedna nová 2666 co sem sehnal protože sem sehnal desku nefunkční se zohlimi piny a nevěděl sem jesti ten procesor je ok tak sem koupil za 1800 desku sehnal ramku a jede a známí mi nabízel ty starší hiperx a nejeli tak sem koupil ještě jednu novou 2666 a jedou mi na téhle h510 stabilně na 2933 takže 3200 us řešit nebudu.